Ha a palackozott víz magas hőmérsékletnek van kitéve – legyen szó arról, hogy az autóban hagyjuk, vagy éppen az ablak mellett tároljuk –, a víz minősége jelentős aggodalomra adhat okot. A „meleg” palackozott víz olyan egészségügyi kockázatokat rejthet magában, amelyekről sokan nem is tudnak – írja a Mirror.
Sarah Lawson, a Storage Box Shop élelmiszer-biztonsági szakértője figyelmeztetett:
Ne igyon olyan palackozott vizet, amelyet a napon vagy forró helyen, például egy autóban hagytak. A hő hatására ugyanis káros vegyszerek oldódhatnak ki a műanyagból a vízbe. A hidratáltság megőrzése fontos, de a melegben hagyott víz ivása egyáltalán nem biztonságos. A palackozott vizet mindig tartsa hidegen, hogy megóvja egészségét.
Amikor a palackozott víz felmelegszik, a műanyagból vegyszerek kerülhetnek a vízbe. Ezek a vegyszerek, mint például a BPA, károsak lehetnek, ha bejutnak a szervezetbe, ugyanis rosszullétet, és egészségügyi problémákat is okozhat.
Ha meleg palackozott vizet iszik a következőket tapasztalhatja:
Egyszerű tippek, hogy mindezt elkerülje:
A legtöbben tisztában vannak azzal, hogy naponta körülbelül 2 liter vizet kell legalább meginnunk ahhoz, hogy hidratáltak maradjunk. Ez a gyakran hangoztatott tanács azonban nem igazán veszi figyelembe azt a folyadékmennyiséget, amelyet az ételeinkből is nyerhetünk – némelyikük azonban igazán segít a hidratálásban.
Uborka - 96 százalékos víztartalom
Saláta - 96 százalék
Paradicsom - 95 százalék
Spenót - 93 százalék
Görögdinnye - 92 százalék
Gomba - 92 százalék
Eper - 91 százalék
Dinnye - 91 százalék
Brokkoli - 91 százalék
Őszibarack - 89 százalék
Narancs - 88 százalék
Szőlő - 81 százalék