Bárki, aki aktívan próbál fogyni és javítani egészségi állapotán, annak számos olyan étel áll rendelkezésére amelyek bizonyítottan segítik a nemkívánatos zsír lebontását. A magas rosttartalmú ételek fogyasztása azonban csillapíthatja az éhséget is, miközben segít szabályozni a kalóriafogyasztást, ezért hosszabb ideig segít megőrizni a jóllakottság érzését, emiatt pedig kevesebb ételt ehetünk -írja a Mirror.
Ha valóban tápláló ételeket veszünk magunkhoz, az nemcsak csökkentheti a bevitt étel mennyiségét, de valószínűleg megakadályozza a szükségtelen nassolást is.
Ez a teljes napi kalóriabevitel csökkenésével járhat, amely pedig a fogyás kulcsa. Az erősen feldolgozott vagy cukorral telepakolt élelmiszerek ugyanis általában nem biztosítják hosszútávon a teltségérzetet.
Bár számos egészséges lehetőség közül választhat, a rostban gazdag ételek fogyasztása mindenképpen ajánlott. A rostok lassabban szívódnak fel, így hosszabb ideig biztosítják a teltségérzetet is.
Ezeket a rosttartalmú ételeket mindenképp érdemes fogyasztani:
Az árpa fogyasztása segíthet jóllakottnak és elégedettnek éreznie magát, ami hosszú távon segíthet a fogyásban. Az árpa magas rosttartalma kulcsfontosságú tényező az éhség csökkentésében, a béta-glükán pedig különösen fontos rost.
Ez a fajta rost vízben oldódik és gélszerű anyagot képez. Lelassíthatja az emésztést, és hosszabb ideig teltebbnek érezheti magát.
44 tanulmány áttekintése során a szakértők megállapították, hogy a béta-glükán hatékony rostfajta az étvágy visszaszorításában és az élelmiszerfogyasztás csökkentésében. Az ezekről rostokról kimutatták, hogy
csökkentik az anyagcsere-problémákkal összefüggő hasi zsírt.
Emellett a zab és a rozs is segíthet a fogyásban, mivel ezek is tartalmaznak béta-glükánt.
Több évtizedes kutatások azt mutatják, hogy a teljes kiőrlésű gabonák fogyasztása csökkenti az elhízás lehetőségét. Egy 15, csaknem 120 000 ember bevonásával készült tanulmány szerint a napi három adag teljes kiőrlésű gabona fogyasztása alacsonyabb testtömeg-indexszel jár és csökkenti a hasi zsírt.
A hüvelyesek, mint a csicseriborsó, a bab, a lencse és a borsó rostokban, valamint esszenciális vitaminokban, ásványi anyagokban és növényi fehérjékben gazdagok.
Ha többet eszünk belőlük, az csökkentheti a koleszterinszintet, a vércukorszintet és növelheti az egészséges bélbaktériumok számát, állítják a szakértők.