A táplálkozástudománnyal foglalkozó szakemberek szerint
érdemes rendszeresen szőlőt enni, elsősorban azoknak, akiknek szív- és keringési betegségük van.
A szőlő ugyanis segít az érelmeszesedés és vérrögképződés megakadályozásában és a szívizmok rugalmas működésében.
De a szőlő jó hatással van a májra, az epére, és a vesék működésére is. Ezen felül tisztítja a tüdőt és a légutakat, és a szervezet általános erősítője is.
Nem véletlen, ugyanis tele van C- és B-vitaminnal, káliummal, kalciummal, magnéziummal, és flavonoidokkal.
Mivel azonban magas a szőlőcukor-tartalma, azoknak, akik fogyókúráznak, nem ajánlott belőle sokat enni - írja az Agroinform.hu.
Ahogy korábban megírtuk, a lilahagyma nemcsak finom, de rendkívül jót is tesz a szervezetének.
Bár minden más hagymafajta - így a fehér vagy a vörös is - rengeteg kvercetint tartalmaz - ami egy erős rákmegelőző hatással rendelkező flavonoid - a lilahagyma mindemellett antocianinban is gazdag.
Ez egy fontos antioxidáns, ami leginkább a piros, lila és kék zöldségekben, illetve gyümölcsökben található nagy számban.
Egy 2017-ben végzett tanulmány szerint az antocianinok a rákos sejtek növekedését és terjedését is gátolják. 2016-ban kimutatták, hogy
a prosztata- és petefészekrák, leukémia, továbbá a bőrrák kialakulását is segíthet megfékezni.
Egy 2019-es tanulmány 833 vastagbélrákban szenvedő ember és 833 egészséges ember adatait vetette össze. A kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy a vastagbélrák kockázata 79-nél alacsonyabb volt azoknál, akik rendszeresen fogyasztottak zöldségeket, például hagymát.
Kora tavasszal az emberek többsége kimerültnek érzi magát, úgy érzi, semmi energiája, feledékenyebb, szétszórtabb és gyakrabban betegszik meg. A tavaszi fáradtság leggyakoribb oka, hogy télen kimerülnek a vitamin-és ásványianyag-tartalékaink. Pont ezértűállítottunk össze egy listát, melyben csupa olyan étel van, melyek segítségével a tavaszi fáradtság leküzdhető. A listát itt találja.
Ebben a cikkükben pedig azokat az ételeket szedtük össze, amelyek a legjobbak a másnaposság ellen.