Az 53 millió dolláros terv során közös hálózatra kötik, és ezzel egyetlen virtuális komputerré alakítják amerika négy legnagyobb szuperszámítógép-központját. A "mega" névre keresztelt rendszer 3000 nagy teljesítményű mikroprocesszorból fog állni, tárolókapacitása megközelítőleg 600 terabájt lesz. Az egyes elemeket 80 Gbps sebességű gerinchálózatra kapcsolják rá.
A Teragriden a kutatók az univerzum születését, a földi időjárás működését igyekeznek modellezni, valamint hasznos segédeszköze lesz a rákkutatásnak, a géntérkép elkészítésének és a nukleáris fegyverek továbbfejlesztésének.
A számítógépháló megszületésével az emberiség történetének leggyorsabb komputere jön létre. Az amerikai tudományos alap (NSF) becslése szerint egy embernek mintegy 10 millió évébe telne annyi számítást elvégezni, amit a Teragrid egyetlen másodperc alatt végrehajt.
A világ leggyorsabb számítógépe jelenleg a hasonló elvre épülő IBM ASCI White, amely 7,2 trillió lebegőpontos műveletet képes elvégezni másodpercenként.
Korábban az [origo]-ban: