A meghallgatások következő köre során a felperes amerikai államok először a Microsoft és a számítógépgyártó Dell közötti partneri viszony taglalásával léptek fel. A felperesek ügyvédje szerint a Microsoft "ráhatott" a Dellre, annak érdekében, hogy a vállalat felfüggessze Linuxos konfigurációi gyártását és forgalmazását. A Dell 2001 júniusában vonta ki Linux-szal árult gépeit a piacról, majd ezt követően felszámolta Linux-szal foglalkozó egységét. A felperes fél szerint ez nagyban köszönhető a cég és a Microsoft közötti tárgyalásoknak, melyek során a Dell vezetése megértette, hogy "miért fontos a Microsoft-tal való partneri viszony fenntartása". Steven Kuney, az államokat képviselő ügyvéd szerint az OEM-gyártók előtt nyilvánvaló, hogy két típusú vállalat létezik: "olyan, aki a Microsoft-tal jó viszonyt tart fenn és olyan aki még jobbat".
A kilenc felperes állam - Iowa, Utah, Massachusetts, Connecticut, Kansas, Minnesota, Kalifornia, Nyugat-Virginia, Florida -, valamint a Columbia kerületi ügyészség a jelenlegi tárgyalási fordulótól többek közt az Internet Explorer forráskódjának közzétételét és a böngésző Windows-tól való elválasztását reméli.
A vádak között szerepel, hogy a Microsoft illegálisan tartott operációs rendszerére vonatkozó technikai információt a RealNetworks-től annak érdekében, hogy a vállalat által fejlesztett médialejátszó Windows alatt ne működjön kielégítően.
Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatója korábban azt nyilatkozta, hogy a felperes fél javaslatainak elfogadása súlyos következményeket jelenthet a Windows számára. A hétfői meghallgatások során a Microsoft oldalán felszólaló ügyvéd, Dan Webb, kifejtette, hogy a szankciók destabilizálnák az operációs rendszer működését, ezáltal károsítva a PC-re épülő "gazdasági rendszert".
A felperes amerikai államok továbbra is szigorú ítélet megszületésében reménykednek. Egyik ügyvédjük Colleen Kollar-Kotelly bírónő előtt kifejtette, hogy a per nem a Microsoft megbüntetésére irányul, a felperesek célja annak elérése, hogy "a vállalat rendesen viselkedjen". A meghallgatások jelenlegi szakasza - mely során a Microsoft számos vezetője tanúskodik - előreláthatóan mintegy hat hétig tart.
Korábban:
Microsoft-per: nyilvános a tanúk listája
A média előtt a Microsoft-per jegyzőkönyvei