Május 21-től kapható lesz a StarOffice 6.0 komplett irodai programcsomag, amely számos különféle platformon, így például Linux, Solaris és Windows környezetben is gazdaságos alternatívát kínál a versenytársak drága szoftvereivel szemben. Üzleti célú felhasználók számára a StarOffice 6.0 a megrendelt mennyiségtől függően 25-50 dollárba fog kerülni felhasználónként. A csomag javasolt kiskereskedelmi listaára 75,95 dollár; az oktatási szféra vásárlóinak csak az anyag-és szállítási költséget kell megfizetniük. A StarOffice 6.0 dobozos változatában a termék CD-je, telepítési segédlet, felhasználói kézikönyv, valamint az oktatási segédletet tartalmazó CD található. Egyéni felhasználók a csomagot továbbra is ingyenesen tölthetik le a http://www.openoffice.org címről.
A vállalatok számára a Sun Enterprise Services részlege biztosít támogatást és professzionális szolgáltatásokat, webes és hagyományos, általános és testreszabott oktatási programok formájában, például a Sun Web Learning Centerben (sun.com/star/support)
A StarOffice 6.0 legfontosabb jellemzői
A StarOffice 6.0 szoftver egy teljes funkciókörű irodai csomag, amely 10 különböző nyelvi változatban segíti a mindennapos feladatok elvégzését - például dokumentumok, táblázatok és előadások készítését - Linux, Solaris és Windows platformokon. Az összes funkció egységes, egyszerűen használható, integrált, ugyanakkor szabadon konfigurálható felületen érhető el. Nem hiányzik a funkciók közül az adatbázis-kezelő sem: a csomag a Software AG Adabas D adatbázis-kezelőjét tartalmazza. A StarOffice számos különféle fájlformátumot képes kezelni, más irodai csomagok, így a Microsoft Office formátumában is képes megnyitni, módosítani és megosztani a fájlokat.
A végleges verzió számos előnyös funkciót kínál a felhasználóknak: robusztusabb Office import- és exportszűrőket, az Office XP formátumának kezelését, áttervezett párbeszédablakokat, több kész grafikát és még részletesebb súgót. A StarOffice 6.0 ázsiai nyelvű változatai a kínai (hagyományos és egyszerűsített), japán és koreai nyelveket is kezelik. Végül megszűnt a termék saját, integrált asztala, és helyette a natív asztali környezeteket (CDE, GNOME és Windows) használja.