Eleinte még megelégedtek a játékosok avval, hogy lövöldözzenek egymásra, dungeonokat derítsenek fel, esetleg egy sportautó volánja mögött száguldozzanak. De ez ma már idejétmúltnak tűnik, hiszen kezdenek teret hódítani azok a programok, melyekben már valóságos virtuális élhet e minket megszemélyesítő figura. Ennek a kategóriának eddig megkérdőjelezhetetlen királya a Sims Online, de már készül a Second Life, illetve a legújabb próbálkozás, a There is.
Akárcsak a Sims online változatában, ebben a játékban is az első, és talán legfontosabb feladat, hogy részletesen megalkossuk virtuális hősünket. Nemcsak a karakter ruházatát választhatjuk meg, hanem részletesen manipulálhatjuk teste, valamint arca legapróbb részleteit is.
A későbbiek során természetesen lecserélhetjük ruhatárunkat, illetve egyéb tárgyak garmadáját - többek közt autót, vagy jetskit is - vásárolhatjuk, de ehhez, mint a valódi világban, pénzre van szükség. A pénzt a There világában hangzatosan therebucksnek nevezik. Elkölteni igen könnyű, de hozzájutni sem túl nehéz. Négy lehetőségünk adódik a pénzszerzésre - vagy eladunk valamit játékostársainknak, lehetőleg minél drágábban, vagy valamilyen szolgáltatást nyújtunk irányukba, vagy elvállalunk valamilyen munkát a játékban. Ez eddig ugyebár három, de a negyediket érdemes különválasztani. Ha elég vastag a bukszánk a való életben, lehetőségünk van therebuckokat vásárolni igazi pénzen is. Működik a dolog visszafelé is, de csak arról van szó, hogy a nagyon sok therebuckot összeggyűjtők kedvezményt kapnak a havi előfizetési díjhoz.
A világ maga négy szektorra oszlik, melyek alapjaikban különböznek egymástól. Az első szektor neve Tiki, mely egy trópusi terület. Tyr leginkább egy tündérerdőhöz hasonlít hatalmas fáival, illetve szikrázó kristályival. A modernebb környezetet kedvelő játékosok számára készült Saja hatalmas, felhők között úszó városa. A negyedik helyszín a valódi – a történelmi Egyiptom nevezetességei között élhetjük virtuális életünket. A fejlesztők gondoskodtak róla, hogy egyik helyszín se váljék unalmassá – mindenhol találhatunk például versenypályákat, ahol kipróbálhatjuk autóinkat, vagy akár egy paintball-csatába is bekapcsolódhatunk.
A lényeg persze a Sims Online-hoz hasonlóan az, hogy kapcsolatot teremtsünk virtuális játékostársainkkal. A játékban rendelkezésünkre áll egy ’instant chat’, vagyis bármelyik pillanatban üzenhetünk társunknak, és ez meg is jelenik a játékos feje felett. Az üzenet mellet számos, hangulatunkat kifejező mozdulat és arckifejezés is színesíti arzenálunkat.
A játék fejlesztése még a bétatesztelés fázisa elején tart, de a fejlesztők szeretnék idén őszre elkészíteni a programot. Mivel a Sims Online egyértelműen bejött, és egyelőre nincs sok ellenlábas, szinte biztosra vehetjük a There sikerét is.