A jelenleginél hatékonyabb, a zenék azonosítását lehetővé digitális vízjelek alkalmazását teszi lehetővé a SunnComm Technologies és a Stealth MediaLabs fejlesztés alatt álló új másolásvédelmi technológiája. A társaság célja egy olyan zenefájlokba építhető azonosítási eljárás kifejlesztése, amely akkor is fennmarad a zenékben, ha azokat analóg kapcsolaton keresztül rögzítik, vagy digitálisan tömörítik, vagy akár a rádióból veszik fel.
Az újfajta digitális vízjelezési technológia a SunnComm közlése szerint adatok hordozására is alkalmas, például szövegek és képek és egyéb információk is továbbíthatók rajta keresztül. Az újfajta eljárás elviekben bármely audiolejátszóval együtt képes működni, ami jelentős előny a jelenleg elterjedt másolásvédelmi eljárásokkal szemben: ezek többsége ugyanis inkompatibilis egyes számítógépes CD-olvasókkal, illetve régebbi hifi-eszközökkel. Az új technológia ugyanis a bináris formátumú adatokat magába az sztereó audiojelbe kódolja bele, ám mindez nem befolyásolja a lejátszás minőségét, ugyanis nem okoz az emberi fül által érzékelhető hangzásbeli elváltozást. Mivel azonban a vízjel magába a hangba van beágyazva, eltávolítása rendkívül nehéz anélkül, hogy magát hanganyagot nagymértékben meg ne változtatnák.
Bill Whitmore, a SunnComm elnök-vezérigazgatója szerint a készülő azonosítási technológiával a lemezkiadók elejét vehetik majd annak, hogy a promóciós célból kiadott CD-ken lévő zenék már jóval a megjelenés előtt letölthetőek legyenek az internetről, mivel a beágyazott vízjel révén a cégek könnyen azonosíthatnák, hogy ki szivárogtatta ki a védett anyagokat.