A Nokia idén nyár elején mutatta be elsőként 6600-jelű kamerás mobilját, amelynek értékesítése november közepe tájékán kezdődött meg Magyarországon. A legújabb modell a Nokia 7650-es és a 3650-es továbbfejlesztett utóda, s ugyanúgy a Symbian operációs rendszerre épülő Series 60 szoftverplatformot futtatja, bár az új modellben már egy újabb Symbian-verziót építettek be. Bár szolgáltatás-kínálata hasonló az elődökéhez, a 6600 számos dolgot továbbfejlesztettek a Nokia mérnökei. A legfontosabb újdonságnak a korábbi modelleknél jobb képminőséget biztosító kijelző, a némileg kibővített belső memória, illetve a bizonyos típusú nyomtatókra Bluetooth vezeték nélküli adatkapcsolaton keresztül történő nyomtatás lehetősége.
A Nokia 6600 jóval letisztultabb külsővel rendelkezik, mint a szétcsúsztatható kivitelben gyártott 7650, illetve a tárcsaszerű billentyűzettel szerelt 3650. Ez utóbbi készülék radikális kinézete elég sok olyan potenciális vásárlót riaszthatott el a készülék megvásárlásától, akik egyébként a funkciók tekintetében teljesen elégedettek lettek volna vele. Számukra jó választás lehet a 6600: a telefon billentyűi hagyományos kiosztásúak, a menüben való mozgást pedig - a 7650-eshez hasonlóan - egy aprócska botkormány teszi lehetővé. A háromsávos készülék tömege -122 gramm- nagyjából megegyezik a 3650-esével, azonban az új modell rövidebb elődjénél, 6 megabájtos belső memóriája viszont felülmúlja a korábbi okostelefonét. A memórián az egyes alkalmazások dinamikusan osztoznak, de meglehetősen sok telefonszámot, üzenetet és képet lehet eltárolni benne, ráadásul tartalmát bármikor átmásolhatjuk a készülékhez mellékelt, 32 megabájtos MMC memóriakártyára, amelynek kivételéhez ki kell kapcsolni a mobilt, mivel csak az akkumulátor kivételét követően férhetünk hozzá.
Joystick, billentyűk
Tapasztalataink szerint egyébként szerencsésebb lett volna, ha az apró joystickot kissé közelebb helyezik a kijelző aljához, mivel így kissé nehézkes felfelé nyomkodni. Emellett talán könnyebb használatot biztosított volna, ha a billentyűzet és a kijelző egy kicsivel feljebb kerül, az sms-ezés ugyanis így kissé kényelmetlen, bár megszokható.
A mobil előlapjának két szélén találjuk meg a hívásfogadó és megszakító billentyűket: ezek némileg áldozatául estek a formatervezésnek, sajnos kényelmetlenül keskenyre és kisméretűre sikerültek. Szintén kétoldalt elhelyezve találhatjuk meg a törlés (C) billentyűt, továbbá a menü- és a szövegbeviteli gombot. Érdekes módon a telefon két oldalán egyáltalán nem találhatunk semmilyen billentyűt, a csengés és a hangerő szabályozása az aktuális menüpontokban a botkormány segítségével történhet. A menürendszerbe a baloldalt található menügomb lenyomása után léphetünk be, azonban a joystick két oldalán lévő kiválasztógombbal közvetlenül is elérhetünk egyes funkciókat - például a telefonkönyvet vagy a kamerát. Tapasztalataink szerint a 6600 szoftvere egy kicsivel lassabb az elődökénél, bár ennek okát nem sikerült kiderítenünk.