A Netfelhasználók Érdekvédelmi Társasága Egyesület (Netért) még szeptember végén indított pert a Vodafone ellen, a mobilcég internetszolgáltatása kapcsán. A civil szervezet azt tartja problémásnak, hogy bár a Vodafone 2002. július 15-én beindított korlátlan GPRS-alapú internetszolgáltatásának árát és feltételeit 2003. július 15-ig garantálta, ezt követően azonban annak igénybevételi feltételeiben jelentős változtatásokat eszközölt. A bevezetés első évében korlátlanként kínált nethozzáférés árgaranciájának lejárta után először 1 gigabájtban maximálta a havi le- és feltölthető adatmennyiséget, majd adatforgalom alapján történő díjazást vezetett be a Vodafone. Utóbbi nyomán a korábbi havidíjért csak 200 megabájt adatot forgalmazhatnak a GPRS internet használói mobiltelefonjaikon egy hónapban.
A szervezet által indított közhasznú per a Fővárosi Bíróság Gazdasági Kollégiuma előtt szeptember végén perfelvételi tárgyalással kezdődött meg, ekkor a bíróság mind a felperes, mind az alperes jogi képviselőit további dokumentumok benyújtására szólította fel. Bár a Vodafone jogi képviselői a korábbi meghallgatáson az egyesülési törvény egyik pontjára hivatkozva vitatták azt, hogy a Netért jogosult-e a felhasználókat jogi úton képviselni, a bíróság szerdán pervezető végzéssel elutasította a mobilcég permegszüntetésre irányuló indítványát - áll a Netért közleményében. A bíróság emellett elrendelte a bizonyítási eljárást és az érdemi tárgyalást, melynek időpontját 2004. március 9-re tűzte ki. A civil szervezet jogi képviselője, dr. Magyar György elmondta, hogy a Netért által indított peren kívül az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület (OFE) is hasonló tartalmú keresetet terjesztett elő a mobilcéggel szemben, amelyben felperesi pertársaságként szintén részt vesznek Netért-tag magánszemélyek.
A Vodafone képviselője korábban úgy nyilatkozott az [origo]-nak, hogy a társaság a szolgáltatás minőségének fenntartása érdekében kényszerült az adatforgalmi korlátozások bevezetésére. A cég szerint a forgalmi díjas internet bevezetését követően a hálózat működése jóval stabilabb lett, ráadásul a bevezetett letöltésoptimalizáló szolgáltatás révén az előfizetők többségének nem emelkedett számottevően a szolgáltatás díja, viszont a letöltési sebesség nőtt.