Az amerikai igazságügyi minisztérium által koordinált nemzetközi akció során az Egyesült Államokban, Belgiumban, Dániában, Franciaországban, Németországban, Izraelben, Hollandiában, Svédországban, Szingapúrban és Magyarországon tartottak razziákat a hatóságok. Az akció szerzői joggal védett digitális anyagok - zenék, szoftverek, filmek - illegális terjesztői ellen irányult. A rendőrök világszerte összesen 200 számítógépet foglaltak le, ebből 30 olyan szervert, melyet a jogvédett anyagok illegális forgalmazására dedikáltak működtetői.
A "Fastlink-művelet" néven ismert megmozdulás emellett ismert warez-csoportok, így többek közt a Fairlight, a Kalisto és az Echelon ellen irányult. Az amerikai igazságügyi minisztérium közlése szerint szerdán 50 millió dollár értékű jogvédett anyagot tartalmazó számítógépet foglaltak le a hatóságok.
Az akcióban Magyarországon az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága (SZBI) vett részt, a rendőrség munkatársai szerdán tettek látogatást Budapesti Műszaki Egyetem Petőfi híd mellett fekvő Kármán Tódor Kollégiumában. Ennek során két hallgatói számítógépet lefoglaltak, tulajdonosaikat - akikhez gépeik IP-címe alapján jutottak el - pedig kihallgatták. Az ORFK kommunikációs igazgatója szerint a két diák ellen szerzői jogsértés miatt eljárás indul, Garamvölgyi László bővebbet azonban csak a lefoglalt gépek szakértői vizsgálata után nyilatkozik. A Kármán Tódor Kollégium igazgatója megkeresésünkre elmondta: a szerda délutáni akcióban a magyar rendőrök mellett egy külföldi kolléga is részt vett, akit az FBI munkatársaként mutattak be.
Interneten terjdő, de nem megerősített hírek szerint a hazai rendőrség szerdán több más helyen is látogatást tett és számítógépeket foglalt le.