A miniszter a bizottság ülésén kifejtette, hogy a kormányzat az elmúlt két évben lebontotta a versenyakadályokat, ami érzékelhető változást hozott a magyar telekommunikációs piacon. Így például mérséklődött a távközlés területén a tarifák növekedésének üteme és olcsóbb lett az internet, illetve a mobiltelefonálás. Ezen túlmenően új szolgáltatók is megjelentek a konszolidálódó távközlési piacon - húzta alá a miniszter. Kovács az elmúlt időszak eredményeiről elmondta azt is, hogy megvalósult a vezetékes és a mobil számhordozás. A vezetékes piacot tekintve már mintegy 14 ezer számhordozás történt, s a mobilszegmensben is több százra tehető ez a szám.
A miniszter elmondta, hogy 2004 és 2006 között egyebek mellett az internetes tartalomfejlesztésre helyezik a hangsúlyt. Az otthoni internetezés jelentősen fejlődött, ám a lakosság 40 százaléka gyakorlatilag még ma sem kapcsolódik semmilyen formában a világhálóhoz. Éppen ezért a miniszter úgy vélte, ahhoz, hogy az elektronikus kormányzás területén előrelépés történjen, feltétlenül bővíteni kell az internethez való hozzáférést. A visegrádi országokat tekintve a széles sávú internet-hozzáférést illetően Magyarország jól áll: a 100 lakosra kivetített hozzáférési mutatószám 0,9. Eközben Csehországban 0,3, Lengyelországban pedig még ennél is alacsonyabb - tette hozzá.
A miniszter beszélt arról is, hogy 2005 végéig 7300 intézményi internetes végpont létesül 2530 településen. Május 1-jétől 2000 eMagyarország közösségi ponton, így például kispostán, egyházi létesítményekben, önkormányzatoknál és más intézményekben érhetik el a felhasználók az.