"A fejlesztés első hulláma idén szeptemberre készül el, és akkor indulhat be egy olyan típusú próbaüzem, amelynek során a következő fél, egy évben lehetővé válik, hogy a rendszer kiegészüljön, kibővüljön, illetve a gyakorlati alkalmazást meg lehessen tanítani" - közölte Magyar Bálint oktatási miniszter hétfőn Velencén, a Sulinet Nyári Diáktáborban.. A Sulinet digitális tudásbázis - amelynek több mint egy éve folyik a központi kifejlesztése - "gyakorlatilag a 7. és a 12. iskolai évfolyamoknak a Nemzeti Alaptanterv (NAT) műveltségi területek szerinti és a kerettantervek tantárgyi struktúrájának tantárgyai szerinti kifejlesztését tartalmazza" - fogalmazott a miniszter.
Mint elmondta, az elemekre bontott tananyagokat "olyan filozófia alapján" úgy fejlesztik ki, hogy azok alkalmasak legyenek a folyamatos továbbfejlesztésre, illetve a központi fejlesztést kiegészíthessék az iskolai kollektívák, közösségek fejlesztései. A tananyagokat - amelyekhez a legkülönbözőbb kiegészítő, képességfejlesztő feladatrendszerek és eszközök is lesznek - egyszerre lehet majd a hagyományos pedagógia keretében prezentációs anyagként használni, illetve az otthoni, egyéni tanulás, valamint az alternatív pedagógia céljára alkalmazni - tette hozzá a miniszter.
Az elemekre bontott rendszer több százezer kis részből, elemből áll majd és azokból a pedagógusok választhatnak kész programokat, illetve összerakhatják belőlük saját programjaikat - mondta az oktatási tárca vezetője. Magyar Bálint Velencén megtekintette az ezúttal nyolcadik alkalommal megrendezett, 10 napos Sulinet Nyári Diáktábor résztvevőinek - mintegy száz 12-18 éves fiatalnak - a munkáit, az általuk számítógéppel készített ötletes animációkat, képeket, videókat, egyebek között azt a videó összeállítást is, amely a táborlakók aquaparki látogatását is megörökítette.