A londoni gazdaságelemzők hatvan ország felkészültségét hasonlították össze úgy, hogy megvizsgálták az általános üzleti környezetet és az "összekötöttséget", azaz a távközlési infrastruktúra képességét az internetes forgalomhoz való kapcsolódásra. Rangsorukban az Egyesült Államok mögött a legjobb minősítést kapta a három északi ország, Svédország, Finnország és Norvégia, illetve az Európai Unió tagállamainak a többsége, továbbá Kanada, Szingapúr, Hongkong és Svájc. Az első húsz ország között nem szerepel Japán, a világ egyik legerősebb gazdasága.
A rangsor középmezőnyét a piacgazdasági átalakulásban legelőbbre tartó közép-európai országok és a latin-amerikai feltörekvő gazdaságok foglalják el. Lengyelország a 29., Magyarország a 30., Csehország a 31. A nagyon alacsony felkészültségűek táborát afrikai, ázsiai és közel-keleti országok alkotják.
Az általános üzleti környezet vizsgálatakor az EIU abból a 70 különböző tényezőből indult ki, amelyet az általa rendszeresen vizsgált országokról évente készülő jelentésének összeállításakor alkalmaz: a gazdaság fejlettsége, a politikai stabilitás, a szabályozórendszer fejlettsége, az adópolitika, a kereskedelem, a befektetések felé való nyitottság.
A távközlési infrastruktúra állapota és az internethez való hozzáférés mérésekor a londoni gazdaságkutatók nemcsak a távközlés fejlettségét vették figyelembe, hanem a távközlési piac szabályozottságát, a telefonálás költségeit, sőt az egyes országok nyelvi kultúráját is. Megállapították, hogy az angol anyanyelvű országok nyilvánvaló előnyben vannak a világhálóhoz való csatlakozásban, mivel az internet tartalma nagyrészt angol nyelvű.
Az EIU eBusinessForum néven indított online szolgáltatást, ahol a digitális korszak fejlődéséről, az elektronikus kereskedelemről készülő elemzésekkel ismerkedhetnek meg a szakemberek.