A teljes képet alkotó 600 darab felvétel mindegyikét egyenként, számítógépvezérléssel készítették, majd egyetlen 78 797 x 31 565 pixeles, azaz egy 2,5 gigapixeles panorámaképpé fűztek össze. Az így generált fájl mérete 7,5 gigabájt méretű, melynek kezeléséhez külön alkalmazást és fájlformátumot is kellett fejleszteniük a cég munkatársainak. A feladat megvalósításához egy Nikon D1x digitális tükörreflexes fényképezőgépet és egy Nikon 80-400 mm zoomobjektívet használtak, melyeket panorámafejes állványon rögzítettek. A végeredmény eléréséhez és a cél teljesítéséhez 3 napra volt szükség, beleértve a fényképezés - ez csupán 75 percet vett igénybe - és az adatfeldolgozás fázisait is.
A TNO munkatársainak közleménye szerint ők készítették el a világ eddigi legnagyobb panorámafotóját. Viszont azt végül a társaságnak is be kellett látnia, hogy például egy kartográfiai felhasználásra szánt légifelvétel-sorozat jóval nagyobb méretű, digitális technikával készített fotót produkálhat (például a 10 ezer gigapixeles "Millennium Map" Nagy-Britanniáról). Nem beszélve a műholdak által például a Földről készített, az űr feltérképezését szolgáló vagy akár az orvostudományban használt felvételekről, melyek mérete akár az 1 terapixelt is elérheti.
A gigantikus felvételt készítő csapat egyik tagja az észrevételek hatására, a korábbi kijelentést visszavonva helyesbített: az általuk készített felvétel nem a világ legnagyobb panorámaképe, hanem a világ legnagyobb, a Földről készített és azt ábrázoló, egy nézőpontból fényképezett fotója.