Az AllofMP3.com címen elérhető orosz internetes zeneáruház több éve működik, látogatói megabájtonként 2 dollárcentnek megfelelő összeg megfizetése ellenében - tehát körülbelül 4-10 centért, azaz 15-20 forintos darabáron - tölthetnek le MP3 zene az oldalról. Az online boltban ráadásul olyan zenei albumok is megvásárolhatók - például a Beatles és együttes más együttes zenéi -, amelyek digitális formában történő értékesítését egyáltalán nem engedélyezték a jogtulajdonosok. A napjainkban működő internetes zeneáruházakban - például az Apple iTunes Store-ban, vagy a Napsteren - egyébként egy zeneszámot átlagosan 99 centért, azaz 180 forint körüli áron lehet megvásásárolni.
Az orosz zenebolt működtetői azzal érvelnek, a webhelyen megvásárolható zeneszámokat egy helyi jogvédő szervezettől licencelték, szolgáltatásuk így teljesen legális. Szerzői jogvédő szervezetek szerint azonban a beszerzett licencek nem érvényesek, ezért panaszt nyújtottak be az AllofMP3.com ellen a helyi hatóságoknál. Ennek hatására a moszkvai rendőrség számítógépes bűnözéssel foglalkozó részlege februárban nyomozást indított, melynek eredményeinek ismeretében az ügyészség szerzői jogsértéssel vádolta meg a webhely működtetőit. A Nemzetközi Hanglemezipari Szövetség (International Federation of the Phonographic Industry, IFPI) orosz részlegének közlése szerint szilárd meggyőződésük, hogy az AllofMP3.com teljesen illegálisan árusította a zenéket mind a helyi, mind pedig a külföldi vásárlók számára. A szervezet vezetője üdvözölte a rendőrségi fellépést, amelyet iparági szakértők jelentős lépésnek tartanak: Oroszországban ugyanis eddig minimális sikerrel léptek fel a szerzőijog-sértőkkel szemben.
Az IFPI statisztikái szerint az orosz a zeneipar tizenkettedik legnagyobb felvevőpiaca, amely 2003-ban 326 millió dolláros bevételt generált a lemezkiadóknak, ugyanakkor becslések szerint az országban értékesített CD-k és kazetták 64 százaléka kalózkópia volt. Nemrégiben az AllofMP3.com-hoz hasonlóan magukat legális zeneboltként feltüntető internetes letöltőoldalakat ellen léptek fel szerzői jogvédő szervek Spanyolországban is. A perbe fogott oldalak egyike, a Weblisten.com jelenleg is működik, a Puretunes.com üzemeltetői pedig végül is 10 millió dollár megfizetése ellenében peren kívüli egyeszséget kötöttek a zeneipari szervezetekkel.