USA: betiltatnák a rendőrgyilkolós videojátékot

Vágólapra másolva!
Egy amerikai demokrata szenátor betiltatná a 25 to Life című, megjelenés előtt álló videojátékot. A szoftverben a játékos egyaránt bebújhat kommandósok bőrébe, de gengszterként akár halomra lőheti a rendőröket virtuálisan.
Vágólapra másolva!

Charles Schumer New York-i szenátor azt szeretné elérni, hogy ne kerülhessen a boltok polcaira az brit Eidos cég várhatóan szeptember tájékán megjelenő, 25 to Life (a cím egy lehetséges ítéletre utal: 25 évtől életfogytig) címet viselő játékszoftvere. A játékot egyébként az USA-ban M kategóriába sorolják, azaz csak 17 éven felüli személyek vásárolhatják meg. Ennek érdekében a szenátor arra kérte a játékboltok üzemeltetőit, hogy nyár végi megjelenésekor ne vegyék fel kínálatukba a kérdéses videojátékot, a játékkonzolokat gyártó Sony és Microsoft cégeknél pedig azt szeretné elérni, bontsák fel a játékkal kapcsolatos licencmegállapodásaikat az Eidosszal.

Bár a játék végleges verziója még nem jelent meg, Schumer már megtekinthette a program bemutatóvideóját, amely betekintést enged a játékmenetbe. Az indítást követően a játékos kiválaszthatja, hogy a jó vagy a rossz oldalára kíván-e állni, azaz rendfenntartóként vagy gengszterként érne el sikereket a szoftver virtuális utcáin. Az előbbi esetben a bűnözők megregulázása, likvidálása a feladat, a rablók és utcai bandák oldalát választva a játékos többek közt azt kapja feladatul, hogy rivális csoportok tagjait, illetve rendőröket gyilkoljon halomra, tevékenysége közben pedig ártatlan járókelőket élő pajzsként magához szorítva jusson előre a pályákon.

Charles Schumer úgy véli, New York városában a legkevésbé arra van szükségük, hogy az ifjú felhasználók körében egy program az erőszakos cselekményeket, illetve a törvénysértést népszerűsítse. - A gyerekeknek inkább az olvasást kellene megtanulniuk, nem pedig azt, hogyan kell rendőröket gyilkolni - nyilatkozta a szenátor. Schumer nem az egyetlen amerikai politikus, aki fellépett az erőszakos videojátékok ellen: Hillary Clinton, a jelenleg szenátorként tevékenykedő korábbi First Lady néhány hónapja egy olyan vizsgálat elkészítését indítványozta a Kongresszus előtt, amely a videojátékok és az elektronikus média gyerekekre gyakorolt hatását vizsgálja.

Forrás: [origo]
Kép a Manhuntból

Erőszakossága miatt számos bírálat érte korábban a Take-Two cég Grand Theft Auto (GTA) című játékának több - mellesleg többnyire az eladási listák élén tanyázó - epizódját is, melyben a játékos egy gengszter bőrébe bújhat bele. Az Egyesült Királyságban a legnagyobb elektronikai cikkeket árusító áruházlánc kivonta boltjaiból a kiadó egy másik, Manhunt című játékát, miután a szoftvert egy tavaly meggyilkolt tinédzser fiú szülei kapcsolatba hozták a programmal. A 18 éven felülieknek szánt Manhunt-ban a játékos egy halálra ítélt bűnözőt alakít, aki egy beteges tévéshow-n keresztül nyerhet kegyelmet: a különböző pályán felbukkanó többi bűnözőt likvidálva kell küzdenie a túlélésért, ráadásul a program extra pontokat oszt a minél embertelenebb kivégzésekért.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!