Kilby halálhírét kedden jelentette be a Texas Instruments amerikai lapkagyártó cég, amely 25 éven át volt a feltaláló munkahelye. Jack Kilby 1958-ban csatlakozott a mikroelektronikai termékek gyártásával foglalkozó dallasi céghez, s nem sokkal csatlakozását követően készítette el az első integrált áramkört, más néven IC-t.
A találmány fő újdonsága az volt, hogy alkalmazásával egyetlen miniatűr szilíciumlapkára több, korábban különálló elektronikus elemet is bele lehetett sűríteni, így a gyártók a korábbiaknál kisebb méretű eszközöket - például zsebszámológépeket - tudtak előállítani segítségével. A Texas Instruments a első mikrochipjét 1958. szeptember 12-én mutatta be, az elektronikai eszközök piacát forradalmasító találmányának elismeréseként pedig 2000-ben Kilbynek ítélték oda a fizikai Nobel-díjat.
A Texas Instrumentsnél töltött negyed évszázada alatt Kilby hatvan további találmányt szabadalmaztatott, többek között ő készítette el az első zsebszámológépet, illetve a hőnyomtatót. Az integrált áramkörök forradalmasították az elektronikai eszközöket, s manapság már gyakorlatilag nem is létezik olyan berendezés, amely ne tartalmazna IC-ket. A találmány mindent elsöprő sikerére egyébként Kilby maga sem számított: egy korábbi nyilatkozata alkalmával elmondta, célja csupán az volt, hogy csökkentse az elektronikai eszközök gyártási költségét. Az integrált áramkörök egyszerűbb előállítási módszerét később Gordon Moore, az Intel egyik társalapítója dolgozta ki, akinek partnere, Robert N. Noyce egyébként néhány hónappal Kilby után rukkolt elő saját integrált áramkörével.