Kétszáz kilométeres Wi-Fi-hálózatot építettek

Vágólapra másolva!
Amerikai egyetemisták létesítették az eddigi legnagyobb távolságot áthidaló Wi-Fi-kapcsolatot, amelyet három órán keresztül tudtak üzemben tartani a nevadai sivatagban.
Vágólapra másolva!

Két, egymástól kétszáz kilométerre lévő számítógépet kötött össze közvetlen Wi-Fi-s kapcsolattal egy amerikai egyetemistákból álló csapat hétfőn, amivel új távolsági rekordot állítottak fel - adta hírül a Slashdot. Az eseményre Las Vegasban rendezett Defcon hackertalálkozó keretein belül került sor, amelynek már hagyományos része a Wi-Fi-s távolsági rekordkísérlet is.

A győztes iFiber Redwire nevű csapat Cincinattiből érkezett a nevadai sivatagba, és egy több mint három és fél méter átmérőjű antennát állítottak fel az adatátvitelhez. A célpont egy 125 mérföldre, vagyis több mint 201 kilométerre lévő domb tetején volt a szomszédos Utah állam területén, ahol a fogadócsapat ugyanilyen berendezéssel készült a vételre.

Az egyetemisták 300 milliwattos PCMCIA-kártyák köré építették a rekord felállításához szükséges arzenált, amely a képek tanúsága szerint legalább egy lakókocsit töltött meg, és Linux operációs rendszert futtató gépeket használtak. A Defcon honlapjának beszámolója szerint a csapat 11 megabit/s sebességű Wi-Fi-kapcsolatot létesített a két mega-hotspot között, amelyet három órán keresztül tartottak üzemben. Az egyetemisták annyira biztosak voltak a dolgukban, hogy a sivatagban már nem is tartottak próbaüzemet, mielőtt felállították a rekordot.

Vezetőjük szerint ugyanezzel a módszerrel akár háromszáz mérföldes, vagyis majdnem ötszáz kilométeres távolságot is át tudnának hidalni. A hagyományos Wi-Fi jeladók általában csak pár száz méteres sugarú körben vehető jelet bocsátanak ki, és főleg sűrűn lakott városrészekben alkalmazzák őket drót nélküli internetkapcsolat létesítésére.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!