Paul Otellini, a cég vezérigazgatója az Intel Developer Forumon (IDF) elmondta, az iparág egy olyan pályára állt, amely jelentősen kisebb méretű, fejlettebb és hatékonyabb energiafelhasználású számítógépeket eredményez majd. Otellini egyébként úgy véli, a jövő eszközei esetében a legfontosabb mérőszám az egy wattra jutó számítási teljesítmény lesz. Az Intel első embere szerint az évtized végére egyébként tízszeresére emelkedik majd ez a mérőszám a jelenlegi modellekhez képest, egy átlagos processzor fogyasztása a tizede lesz a jelenlegiekének.
A vállalat újfajta, energiafelhasználás tekintetében is optimalizált processzorai a jövő év második felében lesznek elérhetők, működő prototípusaikat az Intel már ki is állította a rendezvényen. A lapkák háromféle változatban kerülnek majd piacra: Woodcrest kódnevű típusukat szerverekbe, a Conroe nevűt asztali PC-kbe, a Merom nevűt pedig noteszgépekbe szánja.
A 64 nanométeres gyártási eljárással készülő chipek az asztali számítógépekben használatos Pentium 4 processzorok egyik teljesítménynövelő, illetve a noteszgépekben alkalmazott Pentium M lapkák energiatakarékossági funkcióját örökli majd meg. Az új processzorok többek közt 64 bites szoftverek futtatására is képesek lesznek, s támogatják majd a gyártó azon technológiáját is, mellyel egyetlen PC-t virtuálisan több rendszerré lehet felosztani.
Mini-laptop minden funkcióval
Otellini emellett az IDF-en bemutatta a hordozható számítógépek egy új típusának, a handtopnak az egyik első prototípusát. Az új kategória a laptopoknál kisebb, ám egy kézi számítógépnél nagyobb, apró billentyűzettel szerelt, de teljes körű PC-funkciókat kínáló eszközt takar. Egy tipikus handtop számítógép kevesebbet nyom majd fél kilogrammnál, energiatakarékos működésének köszönhetően pedig akár egész napos folyamatos működést tud biztosítani akkumulátorról is. Az újfajta masina PDA-ként is használható, de akár egy asztali gépes Windows is elfut rajta.
Viiv-PC-k
Viiv: dizájn-PC-k a nappalikba
Viiv (ejtsd: vájv) márkanéven olyan új technológiát jelentett be a gyártó: az elnevezés processzorok, lapkakészletek, szoftverek és hálózati megoldások egy halmazát foglalja magában. Az ezeken alapuló első PC-k már a jövő év elsőfelében kerülnek majd piacra, a legkülönfélébb kinézetű, méretű és formájú változatban lesznek elérhetők, s a gyártó ígérete szerint olyan könnyű lesz távirányítani őket, akár egy tévét. Opcionális tévétuner-kártyával felszerelve a Viiv-PC-k tévéadások megjelenítésére és rögzítésére is képessé tehetők, s az egyelőre ismeretlen árú konfigurációkhoz nagyfelbontású (HDTV) képernyőket és térhatású hangzást biztosító házimozi-rendszereket is lehet majd csatlakoztatni.