Az egyik mellben elférne egy miniatűr mp3-lejátszó, míg a másikban akár az implantátum viselőjének teljes zenegyűjteményét tartalmazó memóriaegység - állítja Ian Pearson. A British Telecom laboratóriumának elemzője a brit The Sunnak nyilatkozott futurisztikus ötletéről, amelynek megvalósításához szerinte másfél évtizeden belül rendelkezésre áll majd a szükséges technológia.
A könnyű, rugalmas anyagokból készült berendezés egyes elemeit Bluetooth-kapcsolat kötné össze: a felhasználó vezeték nélküli fülhallgatóval hallgathatná a testében tárolt zeneszámokat, az eszközt pedig a csuklójára rögzített távirányító lapkával vezérelhetné, legalábbis Pearson elképzelése szerint. "Nehezen tudom pusztán esztétikai szempontból értékelni a mellimplantátumokat. Ha már valamit tartósan a testébe operáltat egy nő, akkor annak lehetne valami gyakorlati haszna is" - mondta el a brit bulvárlapnak nyilatkozó szakember.
Nem csak szórakozásra lenne jó
Pearson szerint nem csak szórakoztatóelektronikai kütyüket lehetne belezsúfolni a szilikonmellekbe, hanem az újítást az egészségmegőrzést segítő eszközök beépítésére is ki lehetne használni. A chipekkel megspékelt implantátum ugyanis megfelelő szenzorok segítségével figyelhetné viselőjének pulzusát, vérnyomását vagy akár vércukor- és koleszterinszintjét is, és a rákos daganatok kialakulására is idejében figyelmeztethetne.