A behízelgő modorú, találékony legényke az online üzlet személytelenségét használta ki: nagymenő tőkésnek állítva be magát cégeket alapított az interneten, amelyekkel kitalált dolgokat forgalmazott (például nem-létező plazmatévéket leszállított áron), s mikor a bolt beindult, sofőrös limuzinon furikázott, személyzetet fogadott (akiket rendre nem fizetett ki), a leghíresebb divattervezők kollekcióit hordta, "üzleti utakra" utazott Skóciába és Párizsba, és ládaszám rendelte a pezsgőt.
Csalássorozata során többször lebukott, ám mindannyiszor azzal hencegett: "Nem kaphattok el, mert kiskorú vagyok!" Példaképe a karizmatikus csaló, Frank William Abagnale volt, akinek életéről Steven Spielberg a Kapj el, ha tudsz! című filmet forgatta Leonardo DiCaprióval a főszerepben.
A kamasz édesanyja halála után kimaradt az iskolából, és öröksége egy részét autodidakta szélhámosképzésre fordította: 16 ezer fontért (mintegy 5,8 millió forintért) rendelt bűnügyi könyveket és szorgalmasan tanulmányozta a sikeres csalók módszereit is - ily módon felvértezve látott neki áldozatai megkopasztásának az internet segítségével.
A személyiségi jogai miatt az újságcikkben meg nem nevezett siheder a bíróság előtt 16 rendbeli csalást vallott be, 50 ezer font (mintegy 18 millió forint) értékben. A dél-londoni fiatalkorúak bírósága azonban további 105 bűntettet is a számlájára írt, amelyekkel 135 ezer fontot (közel 49 millió forintot) csalt ki. A rendőrség szerint a végösszeg elérheti a 250 ezer fontot (90 millió forintot).