A Dream-Racer márkajelzésű fejfedő egy brit elektronikai szakember, Mike Heath találmánya, amelynek első prototípusát egy olyan ötéves kisfiú számára dolgozott ki, aki egy autóbaleset nyomán lebénult. A baseball-sapka kívülről ugyanúgy néz ki, mint hagyományos társai, ám belsejében mozgásérzékelőket helyezett el, melyek egy zsebre vágható egységhez kapcsolódik - utóbbi egy akkumulátort és egy rádiós jeladót tartalmaz. A sapkába épített szenzorok a legkisebb mozdulatokat is detektálják, így a fej bólintgatásával a kisfiú rádiótávirányítású játékautóját is irányítani tudja - írja a BBC.
Heath-t egy jótékonysági szervezet kereste meg, amelynek munkatársai arra kérték, készítsen egy olyan megoldást, amelynek segítségével a fiú önállóan képes játszani, s egyben fejleszteni kognitív képességeit. A szakember később egy új találmányok piacra dobásával foglalkozó specialistával állt össze, együttműködésük eredményeként árusítani is kezdték a Dream-Racer-sapkát, amelyet webboltjukban 99 angol fontért, vagyis 36 ezer forint körüli összegért lehet megvenni.
A BBC beszámolója szerint a mozgásérzékelős technológiát a sapka helyett akár kesztyűbe vagy cipőbe is be lehet építeni, sőt, már fejlesztés alatt áll a Playstation 1 és 2 játékgépekkel kompatibilis változata, amely a Dream-Gamer névre hallgat. Bár bonyolultabb tűzgomb-billentyűkombinációkat igénylő PS-játékokkal a szenzoros irányító nem használható, egyszerűbb programokat fejük mozgatásával irányítani tudnak a gyerekek. Ez a periféria várhatóan a nyártól lesz megvásárolható. Emellett a fejlesztők a későbbiekben segítséggel élő felnőttek számára is kidolgoznak egy, a szenzorokat használó megoldást egy számítógépes egeret helyettesítő, fejmozgatással irányítható perifériát.