A Techbázis rovat korábbi külsős szerzője egyetlen magyar fotósként került a megmérettetés hat döntőse közé, s vitte el közülük a fődíjat. A nyertes fotós ötezer fontos jutalommal gazdagodik, fotóit kiállítják a londoni Saatchi Gallery-ben és egy napot tölthet el egy híres fotográfussal, Martin Parr-ral. Dániel a nyertes sorozatot Skóciában készítette, ahol ösztöndíját töltötte. "A sorozat Wattenben, egy skót faluban készült, és egy második világháborús hadifogolytábort ábrázol, ahol magasrangú náci katonákat tartottak fogva átnevéles céljából. A tábor létezésére csupán két évvel ezelőtt derült fény. Azért ezt a témát választottam, mert szerettem volna emlékeztetni az embereket arra, hova vezet a gyűlölet."- nyilatkozta a fotós a díjnyertes sorozatának elkészültéről. Halász Dániellel digifotós partneroldalunk, a Spottr.hu interjút is készített, melyet itt lehet elolvasni.
A fotóművész Idris Kahn, a zsűri egyik tagja így nyilatkozott a díjnyertes képsorozatról: "Dániel képeinek egyedi hangulata van, és pontosan azt ragadja meg, ami felett mások átsiklanának. Ahelyett, hogy a fényképezőgép irányítaná a szemét, úgy tűnik, hogy tudatosan ő kontrollálja, hogy mit és miért fényképez."
A tehetséges fiatal fotósok felkutatását célzó pályázatra szánt képsorozatokat külön iGoogle-témához kellett megalkotni. Több mint 3500 nevezés érkezett 82 különböző országból, és 170 ezernél is többen vettek részt a közönségszavazáson. Ezen szavazás eredményeként a legjobb 36 sorozatot a Google szolgáltatásainak kezdőlapjaként használható iGoogle.com-ra interpretált, váltakozó fejlécek is készültek, melyeket itt tudnak beállítani a szájt felhasználói. A hat legeredményesebb képsorozat sorrendjéről a híres fotósokból, kurátorokból és művészettörténészekből (Martin Parr, Idris Khan, Michael Hoppen, Tim Marlow, Susanna Brown és Mariella Frostrup) álló zsűri döntött.