A 3M mobiltelefon-méretű projektorának egy korábbi verzióját már kipróbáltuk, és ekkor bebizonyosodott róla, hogy az elképzelés jó, viszont a készülék hagy némi kívánnivalót. Ahogy az várható volt, a cég tovább gyúrta a koncepciót, és kijött belőle az újabb változat, az MPro120. A készülék első pillantásra abban tér el elődjétől, hogy fekete a külseje, a méreteit tekintve pedig, szokás szerint, akkora, mint egy átlagos mobiltelefon: 12x6 centiméteres, és csupán 2,5 centi vastag.
A zsebre vágható projektoron újdonság a beépített hangszóró, és a ledes lámpáinak köszönhetően az élettartama 20 ezer óra. Ebből egyszeri feltöltéssel 2-4 órán át használható, maximum 127 centiméteres képátlójú képet képes vetíteni 10 vagy 12 lumenes fényerővel, ami jóval erősebb, mint az előző változatnál, ez a jelenlegi maximum, amit zsebre vágható méretben el lehet érni. Az előző változatnak éppen a fényerő volt a leggyengébb pontja: maximum tábori körülmények között nyújtott kielégítő teljesítményt, irodai használatra és otthoni filmnézéshez a világért sem cseréltük volna el erre a hagyományos kivetítőnket.
Az MPro120 névleges teljesítménye viszont már jobban hangzik, és a 3M már a mobiltelefonba építhető projektoron dolgozik. A zsebkütyüre VGA vagy RCA csatlakozón keresztül lehet jelforrást akasztani, a pontos árát nem közölték, csak annyit, hogy százezer forint alatt lesz.
Újabb dizájnos egybepécé a Sonytól
A Sony nem most jelentet meg először monitorral egybeépített asztali pécét, amelyeknek általában egy közös jellemzőjük van: nagyon drágák. A legújabb modell, a Vaio L már nagyon sokat tud, és az ára sem olyan vészes: 1300 dollárért, vagyis körülbelül 250 ezer forintért nem csak egy Windows 7 Premium operációs rendszerrel ellátott Core 2 processzoros PC-t kapunk, hanem egy 24 hüvelykes, Full HD felbontású érintőképernyőt is.
A gépet a HDMI-bemenetnek köszönhetően akár külső eszközökkel is lehet használni, vagyis, ha úgy tetszik, egy lapos tévét ki tud váltani - és kiválóan alkalmas például konzolozáshoz, ha az van a háznál. A Vaio L-ben ezen kívül fél terabájtos winchester és Blu-ray író is van, a Windows 7 Premium szoftverével pedig tévéműsorokat is rögzíthetünk. Ráasásul a gép nem is néz ki rosszul, és a vezeték nélküli billentyűzet és egér is benne van az árban.
Elegáns minilejátszó az iRivertől
Az iRiver lejátszói a kialakításukat tekintve mindig is az igényesebbek közé tartoztak, és a cég hamarosan ismét egy igen szép darabot jelentet meg. A tompa fémszínű borítással ellátott N20 a burkolathoz illő, fekete-fehér szerves (OLED) kijelzőt kapott, 128x65 pixeles felbontással.
A kütyü ennek megfelelően csak zenefájlok lejátszására alkalmas, azokból viszont mindent visz: mp3, OGG, FLAC, APE vagy WAV egyaránt jöhet. A tárkapacitása 2 vagy 4 gigabájt lesz, beépített FM-vevője is van, a súlya pedig mindössze 35 gramm. A készüléket először Ázsiában dobják piacra, a kisebbik, 2 gigabájtos példány 95, a nagyobbik, 4 gigás 110 dolláros áron lesz kapható (körülbelül 14 500, illetve 20 000 forint).
Szebb és okosabb külső winchesterek
A Western Digital legújabb My Book Elite külső merevlemeze, csakúgy, mint a My Book-család többi tagja, ízléses matt alumíniumborítást kapott. Az igazi újdonság azonban nem ez, hiszen a gyártó külső merevlemezei az eddigi műanyag csomagolásban sem néztek ki rosszul, hanem a rájuk szerelt, e-papír-alapú digitális kijelző.
Az asztalon, polcon halmozható merevlemezekről így egy pillantással le lehet olvasni, hogy mekkora a teljes kapacitás, mennyi szabad hely van rajtuk, vagy titkosítva vannak-e az adatok, akkor is, amikor a My Bookok nincsenek bedugva a konnektorba. Az e-könyv olvasóknál használt technológiához hasonló megoldás ugyanis áram nélkül is megtartja az adatokat és a képet.
A Western Digital a My Book Elite-on egy okosabb backup-szoftvert is ad a felhasználóknak, amely részletesen katalogizálja az elmentette fájlokat, és nem másolja át többször a már biztonságba helyezett állományokat, csak azt, ami új. A My Book szoftverévek titkosítani is lehet az adatokat 256 bites kódolással, három év garanciát biztosít hozzájuk a gyártó, az Elite 1, 1,5 és 2 terabájtos változatban jelenik majd meg. A legolcsóbb 170 dollárba, a legnagyobb kapacitású modell pedig 280 dollárba kerül Amerikában (körülbelül 31 ezer, illetve 51 ezer forint).
A modellfrissítés a hordozható My Passport Elite-en a leglátványosabb, ami egyrészt igen formás lett, másrészt több színben, pirosban, kékben és feketében is kapható lesz, szintén matt alumíniumborítással és kijelzővel. A zsebre vágható merevlemezekhez asztali bölcső is jár, amelybe kényelmesen bele lehet őket állítani. Az új My Passportból 320 gigabájtos a legkisebb, és 120 dollárba kerül (körülbelül 22 ezer forint), a legnagyobb pedig 640 gigabájtos, és 170 dollárt (körülbelül 31 ezer forint) kérnek érte a tengerentúlon.
A legvagányabb iPhone-tok
Motoros kiegészítőket viszonylag ritkán mutatunk be a heti kütyühíradóban, de a francia iBike Rider iPhone-tokja annyira jól néz ki, hogy nem hagyhattuk ki még akkor sem, ha csak tetőtől talpig bőrszerkóban célszerű viselni. A karra húzható, plasztik borítású tokban biztos helyen tudhatjuk a készüléket, és a gyártó a sisakba applikálható vezetékes, távirányítós headsetet is kínál hozzá az alapcsomagban, állítható külső mikrofonnal, némi felárért pedig külső akkumulátort is vehetünk hozzá, ami hosszabb túrák alkalmával is biztosít elég üzemidőt.
Az iBike Rider a motoros headsettel 29 euróba kerül (körülbelül 7800 forint), a külső extra akkut pedig akciósan 39 euróért (körülbelül 10 500 forint) adja hozzá a SoEasyGPS webshopja. Aki nem motorozik, de szeretné egy ilyen vagány tokban hordozni az iPhone-ját, annak egy Batman- vagy Darth Vader-jelmezt, esetleg birodalmi rohamosztagos öltözéket tudunk javasolni hozzá.
Fényképezővédő mesterlövészeknek
Már az előző kiegészítővel eltévelyedtünk kicsit a harctéri kiegészítők felé, hát álljon itt még egy ilyen darab. A LensCoat Soft Neoprene BodyGuard fényképezőtokokat profi tükörreflexes gépekhez tervezték, és a céljuk az, hogy használat közben, felcsatolt objektívvel együtt is megóvják a masinát, amikor azt le kell tenni, de nincs idő visszapakolni a rendes tartójába.
A strapabíró neoprén borítás elnyeli a kisebb ütéseket, a hátsó szilikon ablak a fröccsenésektől védi a kijelzőt, a felhasználó pedig a felső és oldalsó kivágásokon keresztül benyúlva kezelheti a kamerát. A védőtokot a sima fekete mellett többféle terepszínű mintázattal is kapni lehet, ami a természetfotósokat vagy a lesifotósokat segítheti beolvadni a környezetbe, ráadásul a vastag borítás az exponálás zaját is tompítja. A képen látható pixeles katonai mintázattal 45 dollárt (körülbelül 8200 forint) kérnek a BodyGuardért az Adorama webshopjában, de a félprofi kamerákhoz már 30 dollárért is kapható (körülbelül 5500 forint).
Univerzális kütyütöltő noteszméretben
A Charge4All utazóknak szánt, cipzáras noteszhez hasonló tokba zárható kütyütöltő-készlete manapság már nem csak azoknak praktikus, akik folyton úton vannak, hiszen akármelyik lakásban vagy irodában van 8-10 féle akkumulátoros készülék, amihez rendszerint soha nincs kéznél a töltő, amikor kell. A gyártó a legtöbb népszerű hordozható kütyühöz ad töltőfejet az alapcsomagban, beleértve az iPodot, az Zune HD-t, a micro- és mini-USB-s készülékeket, valamint LG, Samsung és Blackberry telefonokat, de extra csatlakozókat is lehet hozzá vásárolni pár dollárért.
Miután a Charge Travel Folio központi egységét bedugtuk a konnektorba, egyszerre négy eszközt képes tölteni, a munka végeztével pedig a teljes készletet visszazárhatjuk a műbőr tartóba, így minden egy helyen marad akkor is, ha nem kelünk útra vele. Az utazós töltőt 50 dollárért kínálja a gyártó saját weboldalán (körülbelül 9 ezer forint).