Az illegális letöltés világával foglalkozó blognak egy névtelenségbe burkolódzó olvasó juttatott el egy táblázatot, amelyben összegyűjtötte, hogy hány olyan per folyik amerikai bíróságokon, amely kapcsolatba hozható internetes letöltésekkel. A táblázat szerint 2010 és 2011 januárja között az USA-ban összesen 99 924 felhasználó ellen nyújtottak be keresetet a bíróságon jogtulajdonosok. Legtöbbjük a BitTorrent letöltőprogram segítségével töltött le - és a megoldás jellegéből adódóan meg is osztott másokkal - zenéket, szoftvereket vagy filmeket, néhány száz felhasználó pedig az eDonkey nevű fájlcserélő hálózaton tette ugyanezt.
Emellett a TorrentFreak arról is beszámol, hogy az elmúlt hónapokban egyre jobban nő a beperelt felhasználók száma: az ismeretlen személyazonosságú - IP-címeik alapján beazonosított - letöltőket elsősorban pornóipari cégek perelik be. Ha a jogtulajdonosok bírósági úton meg tudják szerezni az illegális letöltők személyes adatait, beperelhetik őket, de gyakoribb, hogy peren kívüli megegyezést javasolnak nekik néhány száz dolláros összeg megfizetése ellenében.
Ezt a gyakorlatot az Electronic Frontier Foundation (EFF) nevű jogvédő szervezet éles kritikával illette, mondván, a felpereseknek eleve nem céljuk, hogy valamennyi letöltővel végigvigyék a bírósági procedúrát, eleve a peren kívüli megegyezésre törekszenek, a rengeteg benyújtott üggyel viszont feleslegesen terhelik a bíróságokat. Az EFF szerint a szerzőijog-tulajdonosoknak minden joguk megvan arra, hogy szellemi tulajdonaikat védjék, de ennek során nem alkalmazhatnak tisztességtelen módszereket.