Az Egyesült Államokban az Igazságügyi Minisztérium indított vizsgálatot a szolgáltatás kapcsán azt követően, hogy kiadóvállalatok jelezték, nem tartják életképesnek az Apple üzleti modelljét. Ez a vizsgálat még nagyon kezdeti stádiumban van, a tárca még csak most fogja felvenni a kapcsolatot a kiadókkal és az Apple-lel.
Az amerikai gyártó új szolgáltatásában a begyűjtött előfizetési díjak 30 százalékát tartja meg, a tartalomszolgáltatókhoz a fennmaradó hetven százalék folyik csak be. Az Európai Bizottság szóvivője a Reutersnek úgy nyilatkozott, hogy a szervezet folyamatosan monitorozza a piacok fejlődését, bár valószínűtlennek tartja, hogy konkrét vizsgálatot indítsanak az Apple előfizetési szolgáltatásai miatt.
Az amerikai társaság a múlt héten jelentette be, hogy az iPhone és iPad készülékekre előfizetéses modellben nyújtható tartalomszolgáltatási modellt dolgozott ki. Ennek keretében egységesen 30 százalékát tartja meg a befolyó előfizetési díjaknak, függetlenül attól, hogy azok egy e-magazinra vagy zenét, videót tartalmazó szolgáltatásra vonatkoznak. Elsősorban az online zeneáruházat és videotékát működtető társaságok tartják tarthatatlanul magasnak az Apple 30 százalékos részesedését, érvelésük szerint ezeken a tartalmakon nincs akkora haszon, hogy a nyereség ekkora hányadát átengedjék a tartalomtulajdonosok egy rendszer működtetőjének. Az Apple szolgáltatásának bejelentését követően a Google is elindított egy One Pass névre hallgató előfizetési szolgáltatást, melynek üzemeltetéséért a befolyó díjak 10 százalékára tart igényt.