"Sosem gyakoroltak még nyomást ránk azért, hogy adatokat adjunk ki, minden egyes alkalommal harcoltunk, amikor úgy éreztük, hogy jogtalan a kérés" - válaszolta Julian Assange vádjaira a Facebook szóvivője. "Az ország törvényei határozzák meg, hogyan lehet adatot kikérni egy cégtől, mi ehhez a normához tartjuk magunkat" - mondta a közösségi oldal szóvivője.
Néhány cég rendelkezik olyan, a rendfenntartó szervek számára kiépített rendszerekkel, amelyeket azok a megfelelő bírósági engedélyek birtokában automatikus adatszerzésre használhatnak - írja Kashmir Hill, a Forbes Magazine bloggere. Az amerikai Sprint mobilszolgáltatótól például a készülékek GPS-koordinátáit kérdezhetik le a rendőrök egy ilyen rendszeren keresztül. A Facebooknak ilyen automatikus rendszere nincsen, a cég egy privacy-szakértőkből álló csoportot tart fent, hozzájuk fordulhatnak a hatóságok, ha a felhasználók információihoz akarnak hozzáférni.
A WikiLeaks feje a Russia Today-nek adott interjújában nevezte "a legmegdöbbentőbb kémkedési gépezetnek" az amerikai közösségi oldalt. "Ez a világ legátfogóbb adatbázisa, amelyben emberek nevei, kapcsolatai, lakcíme, tartózkodási helye, az egymással és rokonaikkal folytatott üzenetváltásai megtalálhatók, mindez az Egyesült Államok területén tárolva, úgy, hogy az amerikai hírszerzés számára elérhető" - nyilatkozta Assange az orosz hírtelevíziónak.