Tízfős stáb fejleszti az év legsikeresebb iPhone alkalmazását. Az Apple által az év iPhone-os alkalmazásának választott Instagramot több mint másfél magyarországnyi felhasználó telepítette a mobiljára.
A program központi funkciója nem a képek készítése, és nem is a tökéletlen lencsékkel készült, megsárgult fotókat idéző témamódok, hanem a megosztás. A közösségi oldalakhoz hasonlóan a mobilfotósok bejelölgethetik egymást, és a fotó elkattintásának pillanatában megoszthatják egymással képeiket. A fényképek az internetre is felkerülnek, ám csak az tudja megnézni, aki megkapja a képhez vezető linket.
Nem az web az Instagram elsődleges felülete, de azért a böngészőben is megjelennek a fotók
Az ingyenesen letölthető alkalmazás köré komoly ipar is épült. A mobilos fotókat ki lehet nyomtattatni, készítenek belőle fotókönyvet, lehet olyan iPhone-tokot rendelni, aminek a mintáját a felvételek adják. Annak se kell hosszasan keresgélnie, aki hűtőmágnest vagy falra akasztható, vászonra kasírozott verziót szeretne az iPhone-os képéből.
Androidra még nincs kész
A programnak számos, hasonló funkciókat kínáló másolata létezik Androidra, ám egyikben sem lehet ismerősöknek jelölni az Instagramot használó iPhone-os barátokat. Ha a fotós szoftvert fejlesztő csapat kiadná a hivatalos androidos klienst, várhatóan el tudná hódítani a klónok felhasználóinak egy részét is.
A fotós szoftver köré magyar felhasználói közösség is szerveződött. Bejegyzéseiket a ritkán frissülő Instagram blogon lehet megtalálni, időnként pedig kiállításokat is szerveznek. Az elsőre tavasszal került sor, azóta pedig már olyan pályázatok is születtek, amelyekre instagramos képpel lehet nevezni.