"Az átalakulás időszakában vagyunk, olyan technológiai robbanás történik, amelynek szüksége lesz megjeleníthető tartalomra" - mondta Chris Dodd, az Amerikai Mozgókép Szövetség (MPAA) elnöke a Variety magazinnak. A filmipari szervezetek és a zeneipar évekig kampányolt a letöltés ellen azzal, hogy egy album vagy egy DVD letöltése olyan, mintha a boltból lopnának egy példányt a fizikai kiadványból.
Nem elég pontos a lopáshasonlat
A kalózok rendre azzal érveltek, hogy a letöltés során csupán egy újabb másolat keletkezik az adott műből, tehát a lopáshasonlat nem elég pontos.Úgy tűnik, hogy a Doddnak dolgozó emberek még nem kapták meg az állásfoglalást - írta a nyilatkozat kapcsán a Techdirt hírblog, felhívva a figyelmet arra, hogy az MPAA honlapján még több helyen hivatkoznak tartalomlopásra.
Az MPAA támogatta a télen megbuktatott SOPA és PIPA kalózellenes törvényjavaslatokat is, amelyek az internetes civiljogi aktivisták és a netes cégek haragját egyaránt kivívták. Dodd szerint a filmiparnak visszafogottabban kell eljárnia, ha a jövőben hasonló kalózellenes törvényjavaslatokat támogat. "Finomabbnak és fogyasztóközpontúbbnak kell lennünk. Rosszul tesszük, ha a fájlcserét lopásnak nevezzük" - mondta Dodd.
Nem lopás, de fontos probléma
Dodd a tavalyi év elején mondott le szenátusi tagságáról, így a jövő év januárjáig nem végezhet lobbitevékenységet. "Nem mondhatok semmit nekik még hét hónapig, de azt hiszem, a kollégáim értik, milyen fontos ügy ez" - mondta. Az igazgató szerint a filmiparnak azt kell tudatosítania, hogy 2,2 millió embernek ad munkát az Egyesült Államokban, és ezeknek a munkahelyeknek a 98 százaléka kékgalléros munkásoknak biztosít lehetőséget, nem a sztároknak.