Új funkcióval bővült a Google Térkép számítógépek monitorára szánt webes változata. A Street View panorámaképeket megnyitva a bal felső sarokban a felhasználók időben is visszaválthatnak az adott helyszín korábbi állapotára, ha arról rendelkezésre állnak korábbi felvételek.
Bár az újítást már szerda éjjel bejelentette a cég, azt csak lépcsőzetesen vezetik be a felhasználók körében, várhatóan nem mindenkinek a monitorán egyszerre fog megjelenni az időgéphez hasonló váltás: csütörtök estére a legtöbb magyar felhasználónál már elérhetővé vált a Street View archívuma.
Hasonló szolgáltatást eddig csak a Google Földen megnyitott műholdképek esetében lehetett elérni. Bár Magyarországon csak tavaly tavasszal indult el a Street View, elég sok helyen elérhetők korábban rögzített panorámák is. Például nyomon követhető az egykori Volga-szálló lebontása, de az Origo szerkesztősége melletti parkoló kialakítása és átépítése is. Ugyanakkor például a Keleti pályaudvar melletti metróépítésről nem állnak rendelkezésre archív panorámák.
Ennek valószínűleg az lehet az oka, hogy a Google 2009-ben már elkezdte fotózni kamerás autóival a fővárost, de Jóri András akkori adatvédelmi biztos aggályai miatt önkéntesen leállította a fotózást, de a nyersanyagot a keresőcég ezek szerint nem semmisítette meg. Akkor a begyűjtött adatok külföldi adatkezelésével kapcsolatban merültek fel problémák, mivel abban az évben az is kiderült, hogy a vállalat autói titokban wifihálózatok adatait is rögzítették.
A japán Onagava városát felkeresve például meg lehet nézni az új felületen, hogyan épült újjá a település a 2011-es földrengés és cunami után. Egy olasz autópályán pedig annak téli és nyári állapotát lehet összehasonlítani, ha az új felület aktiválódott a Google Térképen. A Google hivatalos közleménye szerint a szolgáltatással elérhető legrégebbi felvételek 2007-ben készültek.