Országszerte gondokat okoz az ónos eső, a főváros több kerületében és számos megyében útra dőlő fák nehezítik a közlekedést. Az autósoknak ilyenkor nagy segítség a téli gumi, de még jól tapadó kerekekkel sem lehet haladni ott, ahol mondjuk fák dőltek az útra.
Normál időjárási viszonyok között gyakorlatilag bármelyik népszerű navigációs program bevethető, a Google Térkép beépített dugófigyelője is elegendő, és a Nokia offline is használható szoftvere is hibátlanul működik. Bár a torlódásokat a Google térképe is jelzi, ónos eső alatt a Waze nevű közösségi térképszolgáltatás jobb választás.
A program Androidra, iOS-re és Windows Phone-ra is elérhető, és még magyarul is tud, de ha valakinek nincs okostelefonja, a PC-n itt is megnézheti az aktuális riasztásait. A Waze veszélyes időjárási viszonyok közt remekül teljesít, mivel felhasználói - akik a fővárosban több mint ötvenezren vannak - egyedi riasztásokat is küldhetnek be, amik megjelennek a nagy közös térképen is. Ha facebookos fiókunkkal lépünk be, akár az ismerőseink hollétét és figyelmeztetéseit is elérhetjük belőle - ha ők is használják a Waze-t.
Így például arra is felhívhatják a figyelmet, ha valahol mondjuk az árokba csúszás esélye áll fenn, vagy egy nem várt szakaszon felfagyott az út. Ez sokkal több, mint amire a csupán torlódásokat jelző Google Térkép alkalmas - nem véletlen, hogy a Waze-t fejlesztő izraeli céget tavaly megvette a Google.
Budapesten és környékén több utat tett járhatatlanná az ónos eső, az útra dőlő fák a buszok útját is akadályozzák. Szerencsére a tömegközlekedők dolgát is segítik appok: a BKK már kétfélét is kínál ezekből. A BKK Info szöveges riasztásokat küld, ha az előzetesen kiválasztott járatokon zavar keletkezik, a BKK Futárral pedig azt nézhetjük meg, hogy milyen messze jár a következő busz a megállónkhoz képest.
Ez persze csak azokon a járatokon lehetséges, ahol üzemel GPS-es nyomkövetés, de próbánk során rengeteg jármű jelent meg a térképen. Néhány hete a járatok elhelyezkedését már a Google Térképen is követni lehet, de a fent említett Waze-ben is.
Vasúttal utazik? Ez esetben a csak Androidra elérhető VonatDroid lehet a legpraktikusabb alkalmazás, ebben ugyanis térképen lehet listázni a vasúti járatokat. A vonatokra rábökve pontos információkat kaphatunk a késésükről is.
Az iPhone-osoknak az iMenetrend appot érdemes választaniuk (ez egyébként Androidra is létezik), ez a menetrendi táblázatban szolgáltat információkat a késésről.
Elsősorban nem közlekedési fennakadásokról, hanem vészhelyzetekről ad riasztást a katasztrófavédelem VÉSZ nevű alkalmazása, ami minden platformra elérhető.
Ebben az appban be lehet állítani, mely területekről kérünk értesítést a kiadott figyelmeztető és riasztási jelzésekről. A rendszer automatikusan is tudja követni a felhasználó tartózkodási helyét, s ennek megfelelően is tud küldeni üzeneteket. Három értesítési fokozat van az applikációban: tájékoztatás, figyelmeztetés, riasztás, ezeket külön színnel is kezeli az alkalmazás.