A Las Vegas CES kütyüexpón Brian Krzanich, az Intel elnök-vezérigazgatója mutatta be Curie nevű chipjét, amelyet kabátjának gombjai közül tépett le.
A cég legújabb fejlesztése ugyanis olyan kicsi, hogy a Krzanichról készült portrékon nem is lehet megkülönböztetni egy hagyományos kabátgombtól. Egyedül a cégvezető kezéről készült közelképen látszódnak a Curie ismertetőjegyei, egy apró lapka és egy picike nyomtatott áramkör.
A Curie minden olyan alkatrészt tartalmaz, ami egy viselhető kütyü kiszolgálásához szükséges: egy Quark SE nevű apró processzort, flashmemóriát, mozgásérzékelő szenzorokat, Bluetooth-vezérlőt és akkumulátor töltéséhez szükséges képességet.
Bár a Curie-ból még csak prototípusok léteznek, az Intel tervei szerint még az idén megkezdődik a tömeggyártása, bár csak 2015 második felében.
Az Intel szerint a Curie-ra viselhető eszközök széles körét lehet majd építeni: akár okosfunkciós gyűrűkbe, medálokba, karkötőkbe és pántokba és beépíthető kis mérete révén, sőt, konkrétan intelligens - például a mozgásunkat monitorozó - ruhagombokban is viszontlátná a lapkát. Ennek érdekében már több ismert gyártóval, többek közt a szemüvegeket és kiegészítőket gyártó Oakley céggel, amely sportolóknak szánt viselhető kütyüt fog piacra dobni az idén a Curie-ra alapozva.
A lapkagyártó tavaly ilyenkor Las Vegasban egy Edison nevű, SD-kártya méretű számítógépet mutatott be, azt azonban inkább apró, de nem viselhető méretű kütyükbe szánja, és továbbra is fejleszti - bár tavaly még azt is viselhető kategóriájúként hirdette a cég.
A cég bemutatóján a RealSense nevű, okostelefonokba és táblagépekbe szánt térérzékelő technológiát is bemutatták. Ez elsőként a Dell Venue 9 7840-es Android-táblagépben debütált.
A több beépített kamerán keresztül látó technológia képes a tér mélységét is érzékelni, így kézmozdulatokkal lehet vele kezelni a gépet , de akár arra is alkalmas, hogy megmérje tárgyak nagyságát, vagy akár a tulajdonos pontos cipőméretét. A funkció révén a beépített kamerával készült fotókon utólag is lehet állítani az élességet.
Tavasszal a Food Network olyan receptappot ad ki, ami támogatja majd a RealSense használatát, így nem kell mondjuk lisztes kézzel összemaszatolni a táblagépet. A technológia robotok tájékozódását is segíti, javítva ütközéskerülő és térérzékelő képességeiket: ezt a bemutatón drónpingponggal demonstrálták.