Steven Spielberget talán nem kell bemutatni, hiszen az Oscar-díjas amerikai rendezőnek és producernek számtalan népszerű és sikeres filmet köszönhetünk. Azt azonban kevesen tudják, hogy nemcsak Steven, de édesapja, Arnold is hozzájárult a modern világ fejődéséhez. Ő azonban nem a szórakoztatóiparban, hanem a számítástechnikában jeleskedett.
Arnold Spielberg nevéhez fűződik többek között az 1960-ban bemutatott GE-225 típusú komputer, amelyet aztán a szintén mérföldkőnek számító GE-312 és 412 követett. A GE-225 úgynevezett "nagyszámítógép" volt, tulajdonképpen a mai szuperszámítógépek előfutára.
Az ötvenes és hatvanas években még szó sem volt arról, hogy a komputerek a háztartásokba is beszivárogjanak, az információs technológia úttörői teljes irodákat megtöltő, a mai szinthez képest felfoghatatlanul lassú gépeken próbálták kiaknázni a területben rejlő lehetőségeket.
"Emlékszem, amikor egyszer meglátogattam édesapámat a gyárban, épp a GE-225-ön dolgozott. Elmagyarázta nekem, milyen teljesítményre számítanak a számítógéptől, de persze akkoriban mintha kínaiul beszélt volna" - emlékezett vissza Steven Spielberg, aki később elsők között alkalmazott komputeranimációt filmjeiben.
Az Arnold Spielberg nevéhez köthető GE-225 méltán vált ismert masinává: 1964-ben már-már hibahatáron belül "megjósolta" a Johnson-Goldwater elnökválasztás eredményét, illetve focibérletek értékesítésére is használták.
A nagyszámítógép segítségével fejlesztették ki a Dartmouth Egyetem kutatói a BASIC általános felhasználású programozási nyelvet, enélkül a mai modern, objektumorientált dinamikus nyelvek sem létezhetnének. Ez a kódolás a PC-k idején élte fénykorát, egyebek közt Bill Gates és Steve Jobs is ezt a nyelvet használta pályafutása elején.
A fiatal Steve Jobs és Bill Gates is ezt a nyelvet használta
Arnold Spielberget az IEEE Computer Society 2006-ban a "Számítástechnika Úttörője Díj"-jal tüntette ki, elsősorban az adatfeldolgozás területén elért kulcsfontosságú eredményeiért.