"Lássa úgy az emberi szívet, mint még soha."
- írta Twitteren a Microsoft saját hologramszemüvegéről. A HoloLens kiterjesztett valóság szemüvegét az oktatás jövőjeként mutatták be.
Bár eddig elsősorban a gazdagabb felhasználói élménnyel, valamint szórakoztatószoftverekkel próbálta szimpatikussá tenni a gyártó, a technológia a tanulási folyamatokat is forradalmasíthatja. Elsősorban az orvosképzésben lehet hasznos.
"Az emberi anatómiát száz éve ugyanúgy tanítjuk: a diákok elolvassák a szakirodalmat, majd illusztrációkat nézegetnek. Az egész folyamat kétdimenziós, a valódi gyakorlat azonban nem az" - mondta Barbara R. Snyder, a Case Western Reserve Egyetem elnöke, utalva rá, hogy a modern technológia végre ledöntheti a korábbi, az anatómia megértését nehezítő akadályokat.
A HoloLensszel lehetővé válhat, hogy
a diákok szervről szervre nézzenek körül az emberi szervezet virtuális másában.
Akár rétegenként is lebonthatják a testet, és olyan pontos ismeretekre tehetnek szert, melyekre korábban csak boncolás útján nyílt lehetőség.
Nem a Microsoft találmánya az egyetlen, amely szakmai forradalomhoz vezetne: nemrég az Epson mutatott be egy mérnököknek fejlesztett okosszemüveget, egyes források szerint pedig a Google Glass új verziója is elsősorban munkahelyi feladatok elvégzésére lesz alkalmas.
A kiterjesztett valóság előnye, hogy a sisak vagy szemüveg viselője egyszerre látja a valós környezetet és a kivetített virtuális teret. A redmondiak a NASA-val közösen szeretnék az űrbe is kijuttatni a HoloLenst, ez eddig Elon Musk űrcégének, a SpaceX kudarca miatt nem valósult még meg.