Tegnap volt november 5., az Anonymous hacktivista csoport kedvenc napja, a Lőpor-összeeskövés 410. évfordulója.
Tudható volt, hogy a szervezet valami naggyal készül,
estére pedig ezer Ku-Klux-Klan (röviden KKK) szimpatizáns adatai kerültek fel az internetre.
A Ku-Klux-Klan egy amerikai fehér felsőbbrendűséget hirdető, szélsőséges, rasszista szervezet, nevéhez rengeteg erőszakos cselekmény köthető. Az Anonymous már tavaly is rúgott egyet a csoportba, akkor a KKK-hoz tartozó Twitter-fiókokat tört fel. Most viszont messzebbre ment, és
emberek nevét, közösségi média fiókját és egyéb adatát gyűjtötte össze.
Mindezt ráadásul különösebb hackelés nélkül: az Anonymous közleménye szerint egyszerűen csak körülnéztek Facebookon, Twitteren és Google+-on, olyan személyeket keresve, akik szélsőséges, KKK-hoz köthető tartalmakat lájkoltak vagy osztottak meg. Összeszedtek ezret, majd felírták és nyilvánosságra hozták.
És hogy miért a Klan volt a célpont?
A hacktivisták így protestálnak a rasszizmus ellen.
A KKK akkor került a látóterükbe ismét, amikor a veszélyes, titkos szervezet halálos fenyegetéseket tett azok felé, akik utcára vonultak egy fergusoni fekete fiú meggyilkolása miatt.
Az Anonymous egyébként nagyon forró talajra merészkedett, mert a hét elején már felkerült az internetre egy lista, rajta állítólagos KKK-tagokkal. Politikusok, köztisztviselők szerepeltek rajta, de kiderült, hogy hamis. A csoportnak tehát alaposan utána kellett néznie, hogy ne lőjenek luftot.
Az Anonymous egy hackereket tömörítő aktivista csoport, kiterjedtsége globális, elsődleges célja pedig a korrupció felszámolása, az átláthatóság, és a mindenkori rendszerrel szembeni kritika megfogalmazása.
A tagok személyazonosságát maszkokkal védik,
így a publikus felszólalások alkalmával sem tudni, ki tagja az Anonymousnak és ki az, aki csak szimpatizál a csoport idealista elképzeléseivel. A szervezet világszerte híres megmozdulásairól és veszedelmes hackertámadásairól.