Berobbant ez a régi-új funkció a Samsung és LG készülékein: az always on display technológia. A dél-koreai gyártó kihasználta az AMOLED azon lehetőségét - akár IPS-sel az LG G5 -, amely képes a kijelző bizonyos pixeleit megvilágítani.
Felmérések ugyanis azt mutatták, hogy a mobilhasználók napi 150-szer veszik elő csak azért a telefont, hogy megnézzék, mennyi az idő. Mostantól ehhez
nem kell a teljes kijelzőt bekapcsolni,
az óra, a naptár, az akkumulátor töltöttségi szintje mindig ott fog virítani a képernyőn.
Node mennyi időt is spórol ez meg nekünk?
Óránként az akkumulátor teljesítményének kevesebb mint egy százalékát használja
az új funkció" - mondta el az Origo kérdésére Kunos Balázs, a Samsung mobil üzletágának hazai igazgatója.
A Galaxy S7 3000 milliamperórás, míg az S7 edge 3600 milliamperórás akkumulátorral szerelték fel, ez még intenzív használat mellett is, a készülékek méretét figyelembe véve remek üzemidőt biztosít. Habár egy napnál tovább az új csúcsmobilok se bírják, ugyanúgy minden este, lefekvés előtt érdemes töltőre helyezni. A töltési idő viszont csökkent: gyorsabb lett mind vezetékkel, mind vezeték nélküli töltéssel.
Az új készülékeken megtalálható lesz az úgynevezett Game Launcher indító is. Ezzel nem csak egy mappába gyűjthetjük a játékos appokat, de
két akkumulátorkímélő üzemmódot is felkínál.
Egy olyan játéknál, ami kevésbé pörgős, illetve nem igényel nagy részletgazdagságot - lásd egy Candy Crush Saga -, spórolhatunk az akkumulátorral, úgy, hogy visszavesszük a felbontást, és a képfrissítést.
Amikor 3D-s, nagy rendszerigényű játékokkak estünk a telefonoknak, több mint 5 órán át bírták a kiképzést - ez kiváló eredmény. Akkumulátorkímélő üzemmódban pedig már több mint 8 órán át tudtunk játszani. Mindezt úgy, hogy melegedést egyáltalán nem tapasztaltunk.
Korábban az LG próbálkozott egy másodlagos minikijelzővel. Egyebek közt az LG V10 okostelefonba is egy ilyen vékony sáv került a kijelző felső részén, ami külön mutatja az időt, az értesítéseket, és a leggyakrabban használt alkalmazásokat is - ahogy az always on display is.
Maga az always on display technológia sem teljesen újdonság: a butamobilok, majd az első, még kicsi kijelzővel bíró okostelefonokon - köztük a Nokia - is meg tudták oldani, hogy a legfontosabb információk: idő, akkumulátor töltöttségi szintje folyamatosan látszódjon. Kellett pár év, mire vissza tudták ezt hozni úgy, hogy ne menjen a fogyasztás kárára.