A mesterséges intelligencia már beköltözött a mindennapokba, ott van a telefonokban, a gyógyászatban, a Facebookon, egy nap pedig az autónkat is vezeti majd. A maguktól tanuló szoftverek megverik a világ legjobb játékosait is, dalokat írnak, vagy beszélgetnek velünk.
Most pedig már otromba macskás képeket is készítenek,
mintha nem lenne épp elég macskás fotó a neten.
Christopher Hesse a Google TensorFlow nevű, nyílt forráskódú gépi tanulásos technológiáját használta fel saját képszerkesztőjéhez, amelynek célja, hogy
a felhasználó pálcikarajzaiból valósághű fotót generáljon.
Az Edges2 nevű szoftver adatbázisába bekerült például 2000 macskás fotó, így a rajzból mindig valamilyen macskára (vagy még arra sem) emlékeztető förmedvény lesz.
Az algoritmus lényege, hogy
a neurális hálókba betáplált fotók alapján képes képet alkotni a felhasználó által rajzolt körvonalakból kiindulva.
Még alkotója is elismeri viszont, hogy a macskarajzoló program nem mindig ismeri fel jól a megrajzolt alakzatok széleit, és egészen meglepő eredmények is születnek néha.
A férfi készített olyan verziót is, amelyek cipőt és táskát varázsolnak a rajzokból, illetve épületek homlokzatait is megtervezhetjük az online programmal.
Ha kedve támadt rajzolgatni, a szoftvert Ön is kipróbálhatja a programozó weboldalán. Az előre berajzolt példákat a Clear gombbal tudja eltüntetni, majd teljesen újat kezdeni.
Az interneten már több gyűjteményt is találtunk, a NeoGAF fórumozói mellett a twitteresek is szívesen osztják tovább a kész remekműveket.