A WikiLeaks kedd este több mint nyolcezer titkosított dokumentumot hozott nyilvánosságra, egyebek között arról, hogy a CIA milyen eszközöket használ hírszerzésre: hogyan alakít át például okostévéket és okostelefonokat lehallgatóberendezésekké, vagy milyen módszerekkel veszi át az uralmat számítógépek fölött. A nagyközönség számára közzétett tartalmak viszont
nem tartalmazták a kibernetikai hírszerzéshez szükséges teljes programokat.
Assange csütörtökön a Facebook Live szolgáltatáson keresztül élőben tartott sajtótájékoztatót. Elmondta, hogy a megszerzett összes technikai részlethez kizárólagos hozzáférést biztosítanak a gyártóknak avégett, hogy a szoftverek fejlesztésével és frissítésével garantálni tudják az emberek biztonságát, be tudják foltozni a biztonsági réseket.
Még nem tisztázott, hogy a WikiLeaks milyen formában szándékozik együttműködni a technológiai cégekkel, és kérdéses az is, hogy azok egyáltalán elfogadják-e a hírportál ajánlatát. A dokumentumokban érintett Microsoft Corporations és a Cisco Systems nagyvállalatok például még nem reagáltak.
Más vállalatok viszont korábban bejelentették, hogy bíznak jelenlegi biztonsági rendszereik frissítéseiben. Az Apple kedden nyilatkozatot adott ki, közölve, hogy a "kiszivárogtatott hiányosságok nagy részét"
az operációs rendszerük legutóbbi verziójában már kijavították.
Azok a cégek, amelyeknek az eszközeit (laptopjait, okostelefonjait, tévéit, routereit) feltörték, egyelőre szintén nem minősítik a kiszivárogtatott dokumentumokat, hanem csak vizsgálódnak. A Microsoft szóvivője közleményben tudatta, hogy a cég megkezdte a vizsgálatot.
Omar Santos, a Cisco biztonsági részlegének főmérnöke pedig arról beszélt a Reuters hírügynökségnek adott telefoninterjújában, hogy további WikiLeaks-kiszivárogtatásokra számítanak.