A Telekom, az Autistic Art Alapítvány a BOOKR Kids és a Fenntarthatósági Média Klub egy olyan mesét tervez megjelentetni, amely azt mutatja be a gyerekeknek, hogy miben lehet más egy autizmussal élő társuk, és hogyan tudják megérteni, segíteni egymást a mindennapokban. A Telekom a mese megírására Lackfi János József Attila-díjas magyar költő-írót kérte fel. A mese két főszereplőjének megrajzolására illusztrációs pályázatot írtak ki 8–12 éves gyerekeknek, a Telekom szerint sok szép és izgalmas pályamű érkezett.
A zsűri végül Bándi Emese Játszótéri kalandok című alkotását ítélte a legjobbnak,
akinek a nyereménye egyrészt egy Telekom Huawei Mesetablet, másrészről az ő rajza fog bekerülni a már említett mesébe. A történet harmadik szereplőjét, az autizmussal élő kisfiú alakját az Autistic Art Alapítvány művészeti programja keretében alkotó autizmussal élő fiatalok rajzából alkotják majd meg a grafikusok a vállalat tájékoztatása szerint.
A Telekom - az autizmus április 2-i világnapjához kapcsolódóan - 2017. április 2. és április 30. között minden megvásárolt Mesetablet után egy ugyanilyen eszközt adományoz az Autistic Art Alapítvány által támogatott lakóotthonok egyik autizmussal élő lakója számára, a készlet erejéig.
A Mesetablet egy olyan Huawei Mediapad T1 tablet,
amely hat hónapos ingyenes BOOKR Kids Applikáció hozzáférést tartalmaz, amely az első okostelefonokon és tableteken futtatható, kifejezetten magyar gyerekeknek szóló könyvtáralkalmazás, interaktív mesekönyvekkel. Ezen az applikáción keresztül idén április elejétől először
elérhető két, kifejezetten az autizmussal élők számára készült játékos applikáció
a BOOKR Kids fejlesztői és az Autistic Art szakértői jóvoltából. Az egyik applikáció a memória és a motorikus képességek fejlesztését támogatja, míg a másik egy olyan mese – Gryllus Dorka, az Autistic Art Alapítvány jószolgálati nagykövete által hangján megszólalva –, amely az érzelmek azonosítása terén nyújt segítséget.
Segít a technológia
Az autizmus komoly nehézséget jelent a kommunikációban, a mai modern technológia nyújtotta lehetőségek viszont segíthetik az ezzel élőket, fokozhatják a szociális készségeiket. Az okoseszközökre telepített speciális applikációk segítségére lehetnek az autizmussal élőknek abban, hogy jobban kommunikáljanak a külvilággal és könnyebben fejezhessék érzéseiket, gondolataikat.A Telekom az úgynevezett hello holnap! flotta díjcsomaggal segíti a fogyatékossággal, így többek között az autizmussal élőket is. A díjcsomaghoz az alábbi négy szervezet érvényes igazolvánnyal rendelkező tagjai csatlakozhatnak:
Autisták Országos Szövetsége (AOSZ), az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége (ÉFOÉSZ), a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ), valamint a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ).
Egy tag összesen három darab kedvezményes díjcsomag megkötésére jogosult saját nevében, így bevonhatják a flottába rokonaikat, ismerőseiket, valamint segítőiket is. A négy szervezet tagjai mellett a kedvezményes díjcsomagokat igénybe vehetik a velük kapcsolatban álló és együttműködő segítő szervezetek és alapítványok is.