Az ilyen vétségeket általában azzal honorálják az Apple munkatársai, hogy kiteszik a szabálysértő alkalmazás szűrét az App Store-ból.
A telefonok ujjlenyomatozásán alapuló módszernek köszönhetően felhasználók hiába változtatták meg vagy kapcsolták ki a mobilok menüjében az egyedi hirdetési azonosítójukat, esetleg resetelték a telefonjuk teljes szoftverét, az Uber alkalmazása továbbra is felismerte az adott készüléket. Az ilyen típusú követési tevékenységet tiltja az App Store fejlesztői szabályzata, az alkalmazások kizárólag a mobilozók hirdetési azonosítói alapján detektálhatják a telefonokat.
A helyzetet súlyosbította, hogy az Uber programozói megpróbálták elrejteni a követési funkciót az Apple elől: a cég főhadiszállásának GPS-koordinátáin belül letiltották a mobilok ujjlenyomatozását, remélve, hogy így nem szereznek róla tudomást a vállalat munkatársai. Mondani sem kell, hogy kevés sikerrel.
A különleges és kényes helyzetet személyesen Tim Cook, az Apple ügyvezető igazgatója rendezte. Cook egy személyes találkozón ultimátumot adott az Uber ügyvezetőjének, miszerint vagy befejezik a felhasználók követését, vagy repül az alkalmazásuk az App Store-ból.
Travis Kalanicket alaposan megrázta a személyes kioktatás, hiszen beláthatatlan következményekkel járt volna a cégére nézve az App Store-ból való kidobás.
A The New York Times cikkére reagálva az Uber azt állítja, hogy az ujjlenyomatozás célja a különféle csalások és visszaélések elleni harc segítése volt, nem az ügyfeleket kívánták követni vele.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!