Számítógépen jelenleg nagyon kevesen képesek 4K felbontású netflixes tartalmakat nézni, de ez nem pusztán abból fakad, hogy egyelőre csak terjedőfélben vannak a 3840×2160 pixeles monitorok.
A másik nagy problémát a Netflix által bevetett digitális másolásvédelem jelenti, az Ultra HD felbontású streameléshez ugyanis a PC grafikus vezérlőjének támogatnia kell a Microsoft PlayReady 3.0 (SL3000) DRM-et és a HDCP 2.2 szabványt. Utóbbi technológiát a monitornak is ismernie kell.
Ez durván leszűkíti a 4K streameléshez megfelelő számítógépek körét:
az előfizetőknek a Windows 10-ben lévő Microsoft Edge böngészőt vagy a hivatalos Netflix appot kell használniuk, továbbá a legújabb Intel Kaby Lake családba tartozó processzorral kell rendelkezniük.
Ehhez még hozzájön, hogy a monitorjukat a processzorba épített grafikus vezérlővel kell használniuk. Hiába van megfelelő Intel CPU a számítógépben, ha dedikált videokártya hajtja a monitort, akkor lemondhatnak a 4K-s netflixezésről.
Az NVIDIA bejelentette, hogy mostantól a Windows 10 következő nagy frissítésének azon nyilvános tesztelői is nézhetik Ultra HD-ben a Netflixet, akiknek legalább 3 GB dedikált videomemóriával ellátott, GeForce GTX 10-szériás videokártya található a számítógépükben. Az Ultra HD-s netflixezés csak a Windows 10 előzetes kiadása által telepített grafikus meghajtóval érhető el, az NVIDIA webhelyéről letölthető driverrel nem.
Az NVIDIA videokártyákon való 4K-s netflixezés valamikor az elkövetkező hónapokban válhat általánosan elérhetővé.
Egyelőre nem világos, hogy az újabb AMD Radeon grafikus vezérlők mikortól kezdve támogathatják majd 4K-s Netflixet. A tavaly és idén piacra dobott RX 400 és RX 500 modelleknek elméletileg csak egy driverfrissítésre lenne szükségük a mutatványhoz.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!