A vállalat ezzel kívánja ösztönözni a drónalkalmazások fejlesztését és az alacsony légtér digitális gazdaságának megteremtését. A Huawei szerint azok a drónok, amelyek mobil kommunikációs hálózatokra kapcsoltak, jobban repülnek, hatékonyabban dolgoznak, és ésszerűbben ki tudják használni a légteret.
A kezdeményezés első lépése, hogy fejlett tesztkörnyezetet teremtsen a drónalkalmazásoknak a 300 méter alatti légtérben.
A Huawei Digital Sky projektje a drónok hálózatokba kapcsolásának lehetőségeit helyezi a középpontba.
A hagyományosan földön zajló tevékenységek közül egyre több történik már a levegőben,
mondta Zhou Yuefeng, a Huawei Wireless Network Product Line CMO-ja. „Hamarosan valóban utazhatunk repülő taxikkal. A drónok és mobilhálózatok kombinációja újradefiniálja a légteret, megváltoztatja, hogyan utazunk, vásárlunk és alkotunk. Azonban a jelenlegi távközlési állomásokat arra tervezték, hogy a földön lévő embereket és tárgyakat szolgálják. Az alacsony légtér drónjait jelenleg visszatükrözött jelzések és melléknyalábok segítik. Ennek eredményeképp a drónok súlyos jelzavarokkal küzdenek – emelte ki a szakember.
Zhou szerint a jelenlegi hálózat csupán néhány drónalkalmazást támogat a 120 méter alatti légtérben, a hálózat kiépítése pedig az első lépés az innováció felé. A Digitális Égbolt Kezdeményezés célja a lefedettség biztosítása a 300 méter alatti légtérben, és hogy fejlett tesztkörnyezetet teremtsen a drónalkalmazásoknak. A kezdeményezés támogatja továbbá a rossz ráláthatóságú (NLOS) repülésirányítási verifikációt is, és a nagymennyiségű adatátvitelt annak érdekében, hogy létrejöhessen az alacsony légterű digitalizált gazdaság - fejtette ki Zhou Yuefeng.
A technológiai hátteret és a gördülékeny kommunikációt az eszközök és irányítójuk között az 5G használata jelenti.
Az új, ultramagas sávszélességgel, rendkívül alacsony késési/várakozási idővel, magas szintű megbízhatósággal és széles lefedettséggel rendelkező hálózat több képességgel látja el a drónokat, így biztosítva az intelligens légi közlekedés-irányítás lehetőségét, míg az újonnan létrehozott digitális légtér átalakítja a városokat.
Az első lépés (2017 és 2018) célja, teszthelyek kiépítése drónalkalmazások számára, valamint a mobilhálózat-alapú ügyvitel szabványosításának népszerűsítése. A második lépésben (2019 és 2020) szükség lesz éles tesztekre, itt cél a kereskedelmi használat beindítása (legalább öt országban). A harmadik lépés (2020-tól) célja az alacsony légterű digitális hálózatok tömeges kereskedelmi használata, és hálózati lefedettség biztosítása az alacsony légtér legalább 30 százalékában.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!