Ugyan a gyártók által keltett óriási felhajtás ellenére az okosórák mégsem lettek a következő iPhone-jelentőségű termékek a fogyasztóelektronikai piacon, azonban kinézetük finomodásának, az egyre több és jobb egészségügyi szenzornak, továbbá a kezdőáruk csökkenésének köszönhetően egyre több fogy belőlük. A CCD Insight piackutató cég szerint az idei évvel induló ötéves ciklusban évente 20 százalékkal emelkedhet az értékesített okosórák száma, 2018-ban már 71 millió darab találhat gazdára.
A biztató előrejelzések láttán a Google illetékesei úgy döntöttek, hogy ideje új életet lehelni az elmúlt időszakban elhanyagolt Android Wearbe. A revitalizálás első látványos lépése a héten történt meg, a Google átnevezte az okosórákra szánt operációs rendszerét az eddiginél sokkal semlegesebb Wear OS névre.
Az átnevezéssel párhuzamosan a szoftver nem kapott funkcionális újdonságokat.
A Google megújult törekvése ellenére a Wear OS rendszerű okosórák piacra dobásában gondolkodó gyártók elég nagy bajban vannak, jelenleg ugyanis kizárólag a Qualcomm Snapdragon Wear 2100 lapkakészletet képesek használni a termékeikben. Ezt két éve dobta piacra a Qualcomm, és a gyártók mindenképp örülnének, ha kapna végre egy kisebb méretű és alacsonyabb fogyasztású utódot.
Nem tudni, hogy a Qualcomm mikor lesz képes és hajlandó elérhetővé tenni a kért terméket, enélkül sajnos kissé meg vannak lőve az okosórás üzletben potenciált látó eszközgyártók.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!