És már nem is pusztán a televíziókészülékekre, hanem a számítógépek monitoraira és a mobilok kijelzőjére, hiszen már ott tartunk, hogy az ilyen típusú berendezéseken is élőben lehet követni az eseményeket.
Tucatnyi helyszínen rendeznek majd mérkőzéseket, és a 12 stadion mindegyikébe telepítettek, csak a mostani alkalomra 34 (!!) teljesen egyéni, csakis a tv-közvetítésre szolgáló Sony kamerát.
Ezek között megtalálhatóak a Full HD és a 4K felbontású eszközök egyaránt, amelyeket oldalra, a kapu mögé, illetve a pálya fölé helyeznek majd el, valamint telepítettek olyan berendezéseket is, amelyeknek egyetlen feladata az, hogy a közönséget pásztázzák.
Emellett lesznek olyan kiemelt arénák, ahonnan 8K felbontásban is közvetítenek majd élőben mérkőzéseket.
A közel 400 kamera képe minden stadionban egy hatalmas közvetítő konténerbe fut be. Ez gyakorlatilag egy főhadiszállásként funkcionál, hiszen ezekben a többszobás komplexumokban találhatóak a különféle kiegészítő eszközök.
Tehát a számítógépek, routerek, merevlemezek, szerverek, vezérlőpultok és nem mellékesen mintegy 1000 darab nagy felbontású monitor. Ezek a berendezések természetesen a jelenlegi csúcstechnológiát képviselik, de természetesen akadnak közöttük olyan komponensek, amiket máshol, más alkalommal már használtak. A rendszer komplexitását jól érzékelteti, hogy
összesen 53 000 darab kábelt használtak fel az összeköttetés megteremtésére, a vezetékek hossza pedig eléri a 650 kilométert. Csak viszonyításként, ez mintegy száz kilométerrel nagyobb távolság, mint Magyarország legnagyobb szélessége.
És mindez csak szikáran a meccsek közvetítésére vonatkozik. Azaz ebben a rengeteg termékben nincs benne az a számtalan kamera, számítógép, illetve egyéb kiegészítő, amit a helyszínen jelen lévő tévéstábok, magazinok és egyéb médiumok visznek magukkal. Több mint negyven országból érkeznek a helyszínre televíziós kommentátorok, és 150 különféle műsorszolgáltató vállalat (amelyek akár több csatornával is rendelkezhetnek) szórja majd a mérkőzéseket és tematikus adásokat világszerte. Egy szó, mint száz: A 2018-as oroszországi foci-vébén a háttérben egészen elképesztő, korábban sosem látott nagyságú és fejlettségű technológiai ökoszisztéma jött létre villámgyorsan úgy, hogy ezt a külvilág gyakorlatilag észre sem veszi.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!