Az elmúlt napokban három érdekes újdonság tesztelését is megkezdte a Facebookkal többé-kevésbé rivális Twitter. Ebből az egyik rossz ötletnek tűnik, a másik szuper változtatás látszatát kelti, a harmadik pedig rendkívül furcsa egy közösségi hálózattól. A rossz ötlettel kezdve a Twitter a profilképükre kirakott zöld pöttyel jelezné a felhasználók elérhetőségét, ilyet már biztosan mindenki látott a chatprogramokban.
A visszajelzések alapján a felhasználók java látszólag nem ért egyet az elképzeléssel, egyrészt mivel semmi értelme az egésznek, másrészt pedig sérthetné a magánszférájukat. Nem minden felhasználó szeretné, ha mások tudnák, hogy mikor aktív a szolgáltatásban. Ebből fakadóan jó esély van rá, hogy az illetékesek vagy letesznek a zöld pötty bevezetéséről, vagy csak opcionálisan teszik bekapcsolhatóvá.
A jobb hírekre rátérve a Twitter megkezdte a tweetek alatti beszélgetési szálak tesztelését: ha valaki egy tweet alatti hozzászólásra reagál, akkor a rendszer behúzza a kommentjét az eredeti hozzászólás alá. A Facebookon már nagyon régóta elérhető funkció sokkal átláthatóbbá teszi a tartalmak alatt kialakuló beszélgetéseket.
A Twitter jelenleg kronológiai sorrendben jeleníti meg a hozzászólásokat, így a népszerű tweetek alatt gyorsan őskáosz alakul ki.
Végül a legnagyobb meglepetést az keltette, hogy a Twitter egy rövid és szűk körű tesztelés erejéig elkezdett olyan személyeket ajánlani a felhasználóknak,
akiket nem érdemes követniük.
Nem hallottunk még olyanról, hogy egy közösségi hálózat kevesebb személy követésére próbálta volna buzdítani a felhasználóit.
Nem kell mindenkit követned ahhoz, hogy tudd, mi történik. Győződj meg róla, hogy csak azokat a személyeket követed, akik nagyszerűvé teszik számodra a Twittert
– magyarázta a funkció tesztelésébe bevont felhasználóknak a Twitter.
A Twitter szerint ha a felhasználók befejeznék az olyanok követését, akikkel ritkán vagy soha nem lépnek kapcsolatba, akkor sokkal érdekesebb és relevánsabb volna a hírfolyamuk.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!