Százezer alatt veri a mezőnyt a Honor új telefonja

Honor 10 Lite, teszt, Honor, Android
A hátlap fényezése érdekes, de az ujjlenyomatokat rosszul tűri.
Vágólapra másolva!
Megfizethető árú, középkategóriásnak mondott okostelefonokkal ma már nemhogy Dunát, de lassan Amazonast lehet rekeszteni. Egészen elképesztő mennyiségű mobil próbál ebben a csoportban sikereket elérni, ami persze teljesen érthető, hiszen ezek iránt nagy a kereslet, és lehet is rajtuk némi hasznot realizálni.
Vágólapra másolva!

Az is tény azonban, hogy a viszonylag alacsonyabb ár bizony sokszor komoly kompromisszumok megkötésére készteti a gyártókat. Azaz számos esetben gond van a teljesítménnyel, a kezelhetőséggel, az akkumulátorral vagy a kijelzővel. A Huawei almárkájaként vitézkedő Honor ebben a szegmensben már letett az asztalra jó pár figyelemre méltó terméket, de az egykori sikerekből a jelenben nem lehet megélni. A cég így a közelmúltban színre lépett egy új, jó árú modellel a Honor 10 Lite személyében, amely hozzánk is eljutott egy rövid időre. Elsősorban arra voltunk kíváncsiak, hogy az említett kompromisszumok közül meg kell-e kötni bármelyiket, és ha igen, milyen mértékben, illetve, hogy úgy általában mennyire használható jól a hétköznapokban a készülék.

Jöjjön tehát a Honor 10 Lite, amely új telefon létére már akár 69 000 forintért is beszerezhető egy-két nagyobb magyar (web)áruházban is.

Külsőre: vegyes érzések

Az az igazság, hogy első pillantásra erről a telefonról ember nem mondaná meg, hogy nem egy drága mobil: a kávák rettenet keskenyek, ezáltal a képernyő-készülékház arány igen jó, eléri a 83,1 százalékot, a kijelző tetején pedig ott figyel az apró, csepp alakú notch, amely karakteres külsővel ruházza fel a terméket. A készülékház csak nyolc milliméter vastag, amivel a mai telefonos kínálatban egyértelműen a vékonyabb darabok közé tartozik.

Honor 10 Lite, teszt, Honor, Android
Honor 10 Lite, teszt, Honor, Android
Honor 10 Lite, teszt, Honor, Android
Honor 10 Lite, teszt, Honor, Android
Honor 10 Lite, teszt, Honor, Android
Honor 10 Lite, teszt, Honor, Android

Viszont ha kézbe vesszük, akkor már érződik, hogy itt bizony a spórolás is komoly szempont volt. Arról mondjuk szó nincs, hogy az illesztések vackok lennének, a gombok lötyögnének, az viszont tény, hogy a hátlap kopogós műanyagból készült, ami kicsit gagyi hatást kelt, pláne, hogy az ujjlenyomatok rondán meglátszódnak rajta. És sajnos amellett sem mehetünk el szó nélkül, hogy USB-C helyett micro USB-csatlakozó került, rá. Erre azért odafigyelhettek volna, viszont az jó, hogy a 3,5 mm-es analóg audio-, azaz fejhallgató-kimenetet nem spórolták le róla. Emellett azt is fontos megjegyezni, hogy gyárilag semmilyen védelemmel nem rendelkezik, szóval a tokot és védőfóliát nem lehet megspórolni.

Kijelző: meglepő

A kijelzőfronton szintén tartogat meglepetéseket: az alkalmazott IPS-paneltechnológiának vannak hiányosságai, ugyanis a tökéletes fekete megjelenítésre nem képes, és a valós kontrasztja is viszonylag alacsony (1199:1 értéket mértünk), viszont a felbontása meglepően nagy. Egészen pontosan 1080 x 2340 képpont megjelenítésére képes, ami a 6,21 inches kijelzőméret mellett azt jelenti, hogy a pixelsűrűség 415 ppi. Ez pedig abszolút olyan érték, amivel a kétszer-háromszor ilyen drága telefonok szoktak büszkélkedni, és ami azt jelenti, hogy a látott képen nyoma sincs pixelességnek, a vonalak borotvaélesek, az átmenetek finomak.

Honor 10 Lite Forrás: Origo

A tónusok tiszták, bár enyhe fátyolosság tapasztalható, de hát ez az alkalmazott IPS LCD-paneltechnológia sajátossága. A színhőmérséklet változtatható, és az úgynevezett Szemvédelem funkció is aktiválható, amely kiszűri a kék fényt. A mozgásmegjelenítés hibátlan, elmosódottságot, utánhúzást, akadozást vagy egyéb anomáliát nem tapasztaltunk. A betekintési szög hibátlan, a fényerő pedig kellően nagy ahhoz, hogy akár napsütésben is gond nélkül lehessen használni a készüléket.

Kamera: kétarcú

Nem félünk kimondani kerek-perec, hogy a telefon 13 megapixeles hátlapi fő kamerájával normális fényviszonyok mellett remek, olykor akár képeslapra is illő felvételek készíthetőek, főleg HDR-módban.

Honor 10 Lite, képek, galéria, Budapest
Honor 10 Lite, képek, galéria, Budapest
Honor 10 Lite, képek, galéria, Budapest
Honor 10 Lite, képek, galéria, Budapest
Honor 10 Lite, képek, galéria, Budapest

Elég belelapozni a képgalériába, hogy ez mindenki számára nyilvánvalóvá váljon. De az is igaz, hogy hiába a mélységélesség-adatok gyűjtésére szolgáló kiegészítő objektív, a Portré (bokeh) mód nem működik tökéletesen. Ugyanis elő-előfordul az a probléma, hogy az élesnek szánt fő témát nem tökéletesen érzékeli a szoftver, így annak egyes elemeit is elhomályosítja, vagy épp a hátteret élesíti ki, ami baromi idétlenül néz ki.

És az is igaz, hogy a sötétet ez a termék sem szereti, hiszen este, kevés fénynél sajnos zajos lesz a végeredmény.

Full HD-videók elkészítésére is mód nyílik, akár 60 képkocka/másodperc rögzítési sebesség mellett, a minőség is elfogadható, de azért az is tény, hogy nem ezzel fogják forgatni a Star Wars következő részét. A frontfelületi kamera 24 megapixeles, ami egy kicsit felesleges megalomániának tűnik, hiszen, ekkora felbontású szelfikre senkinek sincs szüksége.

Használat közben: vannak meglepetések

3400 mAh kapacitású akkumulátora ebben a kategóriában nem számít kiemelkedőnek, és így nem túlságosan meglepő módon az üzemidő is átlagos. Ami azt jelenti, hogy hétköznapi használat mellett 50 százalékos fényerőnél olyan 10-11 órát bír. A beépített hangszórója nem valami nagy durranás, az aránytalanságok és enyhe zajosodás miatt zenehallgatásra nem igazán javallott. Viszont, ha fej- vagy fülhallgatót dugunk rá, akkor már nincs gond, a hangminőség ilyenkor megfelelő, de ennek feltétele az épkézláb audioeszköz is.

A csúcsgrafikájú játékok azért felejtősek Forrás: Origo

A nyolcmagos, saját fejlesztésű HiSilicon Kirin 710 processzor, a 3 GB RAM és a Mali G-51 grafikus vezérlő által leadott teljesítmény meglepően nagy a termék árához képest. Az erőforrásigényes alkalmazásoknál, csúcsgrafikájú játékoknál tapasztalhatóak kisebb döccenések, és a 4K videókat is el lehet felejteni. De az is igaz, hogy a netezésnél, levelezésnél, közepes grafikájú játékoknál, fotószerkesztésnél, képnézegetésnél, sportappok futtatásánál, zenelejátszásnál, Full HD-videóknál semmilyen problémát nem tapasztaltunk. És az az igazság, hogy a legtöbb embernek ez is bőven elég!

A teljesítmény mérésére szolgáló AnTuTu alkalmazáson 130 000 pontot ért el, ez pedig az a szint, amit a jellemzően több tízezer forinttal többe kerülő telefonok produkálnak manapság.

Értékelés: Igen jó ár/érték arány

A Honor 10 Lite nem tökéletes telefon, de hát könyörgöm, csak 70 000 forintért csodát felesleges várni! A saját kategóriájában kimagaslónak számít, elsősorban a teljesítménye és meglepően nagy felbontású kijelzője révén. Ez egy tisztességgel összerakott, abszolút használható masina, bátran ajánljuk mindenkinek, aki egy korrekt középszintű mobilt keres.
A Honor 10 Lite hivatalos weboldala.

Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!