Egyre több cég látja meg e termékekben a fantáziát, köztük olyan gigászok, mint az Apple, a Huawei vagy a Samsung. E dél-koreai gigavállalat tavaly már színre lépett egy ilyen masinával az Icon X névre hallgató masina személyében, és a jelek szerint elégedettek voltak az eredményekkel, hiszen 2019 elején már be is futott az utód, a Galaxy Buds. Kicsit féltünk attól, hogy az idő rövidsége miatt komolyat nem újítottak, hogy érdemben nem sikerült előrelépni az egyébként egész épkézláb Icon X-hez képest...
A két kis fülhallgatót a használat előtt párosítani kell Bluetooth technológia révén egy kompatibilis telefonhoz vagy médialejátszóhoz. Emellett szükség van a Samsung Wear alkalmazásra is, amely a vállalat néhány készülékén már előre telepítve megtalálható, ahol nincs, ott le kell ezt tölteni az App Store-ból vagy a Play Áruházból. Ebből következik, hogy csak Android, illetve iOS operációs rendszert használó berendezésekkel képes együttműködni. Maga az alkalmazás egyébként jó kis tippeket ad a használathoz, illetve itt módosíthatóak a különféle beállítások, így például a hangszín.
Az eszköz rendelkezik kis, többfunkciós mikrofonnal. Egyrészt ez szükséges a telefonhívások, beszélgetések lebonyolításához.
A zajszűrést egészen jól megoldották, így a "vonal" túlvégén akkor is jól hallanak minket, ha nagy a zsivaj körülöttünk.
Emellett a mikrofon arra is képes, hogy a külvilág zajait eljuttassa a felhasználó fülébe, így neki akkor sem kell kivennie a "Budokat", ha valakivel beszélgetni akar, vagy hallani akarja, hogy mi történik a környezetében. Ennek aktiválásához egyébként nem kell mást tenni, mint megérinteni a fülhallgató hátsó részén található kis fényes felületet, amely láthatatlan kezelőpanelként is funkcionál. Ez komoly újítás, és médialejátszó funkciók is kiválthatók vele: egy koppintásra ugyanis leáll vagy újraindul az éppen játszott zeneszám, két koppintásra a következő számra ugrik, háromra pedig egyet hátralép. Az egész egyszerű, hamar megtanulható, úgyhogy az ember egy idő után csak azon kapja magát, hogy harkályként csapkodja a fülét, amin a külvilág mondjuk biztos jól mulat, de hát ez kit érdekel?
Más cégekkel ellentétben nem pálcika, hanem tömzsi, gömbölyded kialakítású a Buds, amelyből kinyúlik maga a hangszóró, illetve az azt fedő fülgumi. Ez utóbbiból többféle méret is megtalálható a dobozban, és érdemes nagyon odafigyelni a megfelelő kiválasztására. Ilyenkor ugyanis nem nyomja a fület, és úgy általában egész kényelmesen hordható, köszönhetően annak, hogy a tömegét sikerült leszorítani. Maga a külső egyébként funkcionális, kifejezetten szépnek nem mondanánk, ám itt nem is az volt a fontos, hogy szoborszerű műtárgyat alkossanak.
A trükkös extrák mit sem érnek, ha a hangminőséggel baj van, hiszen egy fülhallgató esetében még mindig ez a legfontosabb. Korábban hallottunk olyan véleményeket, hogy ezzel gond van, mert a hangzás aránytalan, mert a magasak erőteljesen kopognak, a mélyekből viszont semmit sem hallani.
Elsőre mi is ezt tapasztaltuk, ami azért eléggé rémisztőnek tűnt, hiszen a hangminőség tényleg katasztrofális volt, egészen addig, amíg észre nem vettük, hogy NINCS JÓL BEDUGVA a fülbe.
Az tény, hogy a szokásosnál egy nagyon picivel több ügyeskedésre van szükség, és kell egy kis idő, amíg megtanulja az ember a dolgot, de ha sikerült megfelelően behelyezni, akkor a hangminőséggel nincs különösebb gond. Videózásra, játékra és zenehallgatásra is alkalmas így az eszköz, de ez utóbbi esetében értelemszerűen azért nem kelhet versenyre az audiofil modellekkel.
Érezni némi pontatlanságot, az eszköz hajlamos elmosni, elkenni enyhén a finom részleteket, és a basszusokkal is szűkmarkúan bánik egy cseppet. Úgy éreztük, hogy a megszólalás kissé hideg, emiatt igazán az olyan stílusok állnak jól neki, mint a hiphop és az elektronikus zene különféle válfajai. De ez nem jelenti azt, hogy mondjuk rockot vagy jazzt ne lehetne rajta hallgatni, erről azért szó nincs.
A kis bogyók beépített akksija nagyjából ötórányi működésre elegendő energia eltárolására képes. A belső felükön találhatóak azok a szenzorok, amelyeken keresztül tölthetőek. Ehhez nem kell mást tenni, mint beletenni őket a gyári kiszerelés részeként érkező, hordozóeszközként is funkcionáló mini szarkofágba.
Ebbe kell dugni az energiát adó USB-kábelt, és fontos azt is megjegyezni, hogy a tároló egyébként saját, tölthető akkumulátorral is rendelkezik. Tehát akkor is képes naftát pumpálni a "Budokba" ha nincs csatlakoztatva a hálózati áramforráshoz. Ez további hatórányi működési időt jelent, tehát ha totálisan feltöltve indulunk el otthonról, akkor 11 órán keresztül nem kell feltétlenül külső energiaforrás közelébe kerülnünk. A mágiának még itt nincs vége, ugyanis a tároló tölthető vezeték nélküli úton is, elég csak ráhelyezni egy kompatibilis külső akkumulátorra vagy egy Samsung S10 telefonra, amely már támogatja ezt a szolgáltatást.
A Samsung Galaxy Buds szeparált fülhallgató evolúciós lépés a javából! Jó pár olyan szolgáltatása van, ami ebben a termékcsaládban egyedülálló (nem véletlenül siettek annyira, hogy megelőzzék az Apple-t), és ami abszolút előrelépés az elődhöz képest. Kényelmesen hordható, a kezelése is rendben van, és a hangminőség terén is megfelelően teljesít. 50 000 forintos árával pontosan annyiba kerül, mint a nagy rivális tavalyi terméke, és ez egyben azt is jelenti, hogy a legtöbb hasonló kialakítású, szeparált fülhallgatónál egy-két fokkal drágább.
Még több információ a termékről a hivatalos weboldalon.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!