Az Omdia Research globális felméréséből kiderül, hogy az Apple nagyon is jól taktikázott. Ezúttal a „legolcsóbb" okostelefonját nem más jelzéssel látta el, hanem minden új készülék az iPhone 11 név alatt jelent meg.
Habár korábban a legkedvezőbben árazott telefon, az iPhone XR is rendkívül sikeres lett, úgy látszik, hogy az alap iPhone 11 még népszerűbb. Míg a tavalyi első negyedévben az iPhone XR-ből 13,6 millió darabot adtak el, addig az idei év első negyedévében 19,5 millió iPhone 11 talált gazdára.
Habár az iPhone 11 közel háromszoros eladást ért el a második helyezett Samsung Galaxy A51-hez képest, azért a koreai gyártó így sem panaszkodhat. Ebből a telefonból összesen 6,8 millió példányt szállított le a Samsung, ami az előd teljesítményét figyelembe véve nem is annyira meglepő, egy viszonylag jól árazott, minden igényt kielégítő eszközről beszélhetünk. Ami viszont már inkább fájhat a Samsungnak, hogy csúcskészüléke egyáltalán nem jutott be a top 5-be, sőt a következő készüléke a hetedik helyre beérkező Galaxy A10S, az igazán nagy haszonkulccsal értékesített igazi csúcstelefon, a Galaxy S20+ 5G pedig a kilencedik helyre volt elég az értékesítési listán.
De kanyarodjunk vissza a harmadik és negyedik helyre, melyeket ezúttal a Xiaomi húzott be a Redmi-telefonokkal. A harmadik a Redmi 8, míg a negyedik a Redmi 8 Pro lett, ezekből rendre 6,6 és 6,1 millió talált gazdára. Ezzel a Xiaomi nagyot javított a tavalyi év hasonló időszakához képest, amikor a tízes listán egyedül a negyedik pozíciót tudta bezsebelni a Redmi 6A-val, amiből akkor 5,8 millió darabot tudtak eladni.
Persze, mindez annak fényében nem meglepő, hogy az új Redmi-telefonok kiválóak, és a tudásukhoz képest nagyon jó árban adják őket.
Az Apple erejét az is mutatja, hogy a top 10-be nemcsak az "olcsó" iPhone 11 fért be, hanem a család többi tagja is, ráadásul az irgalmatlanul drága iPhone 11 Pro Max a maga 4,2 milliós számával bejött a hatodik helyre, míg az ennél kedvezőbb áron értékesített iPhone 11 Pro 3,8 milliós értékesítéssel a nyolcadik helyre érkezett be. Látható tehát, hogy az iPhone vásárlói továbbra is nagyon hűségesek a márkához.
A 2020 első negyedévében eladott okostelefonok toplistája:
Érdekes, hogy a kutatás külön kitért az 5G-s készülékekre is, ahol a top 5-ös lista nem mutat túl nagy változatosságot, gyakorlatilag teljesen a Samsung és a Huawei készülékei uralják a palettát.
Sajnos azt nem tudjuk megmondani, hogy a Samsung, illetve a Huawei készülékei melyik régióban voltak igazán népszerűek. A Mate 30-as modellek ugyebár most már a Google ökoszisztémája nélkül érkeznek, így alkalmazásokat csak a Huawei saját rendszerében vásárolhatunk. Ezzel párhuzamosan a Samsung telefonjai továbbra is elérhetőek a teljes Google-csomaggal. A Huawei eladásainak alapját persze mindig is Kína adta, ahol eleve nem voltak elérhetőek a Google szolgáltatásai, így feltehetően
a hazai piac továbbra is biztosítja a Huawei készülékeinek népszerűségét.
Az mindenesetre beszédes, hogy a fenti top 10-es listába egyedül a Samsung 5G-s készüléke fért bele, így tehát láthatóan egyelőre meg nem központi kérdés a vásárlóknak, hogy a frissen vásárolt telefonjuk támogassa az új generációs hálózatot. Ez persze annyira nem is meglepő: mire igazán elterjedt és fontos lesz az 5G a hétköznapi felhasználásban, valószínűleg a legtöbben amúgy is lecserélik már a mostani telefonjaikat.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!