Az elmúlt bő egy évben a járványhelyzet miatti kényszerűségből milliók ismerkedtek meg első kézből a videócsevegés előnyeivel és hátrányaival. Az utóbbiból jó néhány van, a pusztán technikai jellegűek közül a beszélgetőpartner kamerájának sötét képe, a kép és a hang akadozása, továbbá az audió visszhangzása tűnnek a leggyakrabban előforduló malőröknek.
Ugyan mindhárom gond rendkívül bosszantó, azonban a visszhangzási probléma sokak szívében különleges helyet foglal el, hiszen nagyon nehézzé teszi a másik beszédének megértését és követését, különösen fárasztó miatta a fókuszált gondolkodás. Emiatt a videócsevegő szolgáltatások jókora részéhez hasonlóan a Google Meet is próbálja gépi módon detektálni és kiszűrni a visszhangot, azonban nem képes mindig jó munkát végezni.
A Google tudósai vélhetően jelentős kutatási és fejlesztési munkát követően most előálltak egy újabb lehetséges megoldással a problémára: mostantól a Meet egy felugró értesítésben szimplán értesíti a visszhang okozóját a gondról, majd az illető egy súgóoldalon információkat olvashat a jelenség lehetséges okairól és megszüntetési lehetőségeiről.
Az utóbbiak közé tartozhat például a mikrofonjának némítása, mikor nem beszél, vagy a mikrofonos fülhallgató használata.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!